Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A tüszős mandulagyulladás...

A tüszős mandulagyulladás antibiotikum és c vitamin szedésével hány nap alatt gyógyul meg? És kb. hány nap amire enyhül?

Figyelt kérdés
Ma reggel vettem be egy antibiotikumot, ügyeleten írták fel, 2X1 Aktil Duo. De szörnyen fáj még mindig a torkom, hiába szedek mellé fájdalomcsillapítót. Elméletileg 4db-ot lehet összesen 1 nap, de annyira fáj, hogy már a 6ik Rubofennél tartok.
2011. máj. 1. 14:57
 1/3 anonim ***** válasza:
5%
Minimum 5 napig kell szedni az antibiotikumot, addigra félig-meddig meg kell gyógyulnod. Nem hiszem, hogy fájdalomcsillapítót kellene még szedned mellé, bármennyire is fáj.
2011. máj. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szia!


Én másfél év alatt beszedtem 3 fajta antibiotikumot, de még mindig köhögök néha, és bepirosodik a mandulám. Azóta sem gyógyult meg.

Amúgy, ha vírusos eredetű a gyulladás, akkor nem is hat rá az antibiotikum.

2011. máj. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
88%

Az antibiotikum mellé mindig!!! kötelező probiotikumot szedni, mert az antibiotikum kiöli a hasznos bélbaktériumokat. Ha valaki nem teszi ezt meg, akkor ne csodálkozzon, ha mindig visszatérnek a problémái, mert a legyengült immunrendszer nincs mitől felépüljön, ugyanis a bélrendszer egészségén is múlik az, hogy valaki mennyire ellenálló.

Az sem mindegy hogy mennyi C-vitamint szedsz, ilyen esetben a 100mg nem elég, minimum 1000-2000mg, vagy még több legyen a napi adagod. Ez szépen leviszi a gyulladást, és én még javasolnék A-vitamint 5000NE adagban per nap. Ez pedig a torok nyálkahártyáját óvja meg, és így a fájdalmad is elmúlik.

Ilyenkor, mikor fáj a torkod, ne igyál tejet, és cukros italokat, ételeket. Ha ezeket betartod, 2-3 nap és rendbejössz.

2011. máj. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!