Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Másokat is megráz, ha fémtárgy...

Másokat is megráz, ha fémtárgyakhoz vagy műszálas anyagokhoz érnek?

Figyelt kérdés
Velem előfordul, sőt, egyre gyakrabban, hogy ilyenkor "áramütés" ér! Mitől lehet ez? Régen szinte soha, manapság egyre többször... (Ruházkodási szokásaim nem változtak, inkább természetes anyagokat hordok.)
2009. márc. 9. 17:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Igen, másokat is megráz.. de ha nincs új ruhád akkor nem tudom mitől lehet... azaz pont, hogy túl sok mindentől lehet... pl. lehet akár attól, hogy új autód van, aminek a kormányát fogdosva jobban feltöltődsz, vagy új szőnyeg, új cipő, vagy akr az, hogy máshogy jársz (pl. ha én sietek a hosszú szövetkabátomban, akkor mindig feltöltődök (mivel a műszálas belseje súrlódik közben a lábamhoz)), de ugyanígy jellemző kosarazás után, ott meg ugye a labda súrlódi a kezdehez, még akár az is lehet, hogy a hajad nőtt meg, és akár az is feltöltődhet, pl hajszárítótól.. szóval rengeteg dolog állhat a háttérben... én mondjuk a ruhára szavaznék, esetleg ha más helyen dolgozol/laks, akkor ott lehet a padló, vagy leginkább a szőnyeg a ludas...


Mindenesetre nem hiszem, hogy élettani dolog állna a háttérben...

2009. márc. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen. A súrlódástól van, feltöltődsz statikus elektromossággal, fém, műszál, de van amikor a víz is ráz. Sokszor attól is függ, milyen feszült vagy, aki hajlamos rá, annak a haja is örökké száll:-S Ismerős érzés..
2009. márc. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem a lakásban, ahol nem hordok szövetkabátot és nem is kosárlabdázok... a kilincs vagy épp a radiátor szokott megrázni :))


Lehet mondjuk a szőnyegpadló vagy a műpadló + zokni kombináció miatt.


Mindenesetre elég zavaró :D

2009. márc. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
engem a radiátor szokott néha megrázni
2009. márc. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy a stressz is okozhatja? Hiszen vannak hónapok, amikor semmi nem történik, aztán pl. két hétig nincs nyugtom. És mi vezethetett ahhoz, hogy nálam kialakult kb. 3 éve?
2009. márc. 9. 18:16
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem az áruházakba,hipermarketekbe a bevásárlókocsi "fogórésze" alatti fém szokott megrázni(ha véletlenül odaér az ujjam).Nagyon kellemetlen érzés!:D
2009. márc. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
velem volt oylan hogy éjszaka vak sötétben öltöztem át,levettem a polomat és ahogy végighuztam a hajamon tiszta áramos lett,és még a szikrákat is lehetett látni ahogy végigfutottak a pólón,nagyon durva volt:-D
2009. márc. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egy tipp: próbálj minél gyakrabban földelt fémtárgyhoz nyúlni, akkor nem gyűlik össze annyi töltés rajtad, hogy megcsípje a bőröd. Sose próbáltam, de a fizikai és energetikai ismereteim alapján ez ugrott be.


A stresszel olyan összefüggésben lehet, hogy ha kicsit máshogy mozogsz, jobban feltöltődhetsz statikus elektromossággal.

2010. ápr. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én mikor takarítottam és vízbe ért a kezem mindig megcsapott. Főleg a kisujjamat. Nagyon fájt. Most egy másik szobába költöztem, új szőnyeg van, a hajam is sokat nőtt mióta levágtam, hajmosás után olyan 15 percig hajszárítózok, ha hajat fésülök mindig sercegést hallok, akkor a levegőben szállingózik, ha macskát simogatok, a kihullott szőre mind a kezemre tapad és sehogy se tudom leszedni, csak ha kezet mosok
2014. jan. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Lehet amiatt van, mert ideges tipus vagyok
2014. jan. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!