Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért van az, hogy a vérnyomás...

Miért van az, hogy a vérnyomásmérő a jobb karomon mérve mindig magasabb értéket mutat, mint amit a bal karomon mért?

Figyelt kérdés
Rossz lehet a vérnyomásmérő? Vagy van erre valami észerű magyarázat?
2011. máj. 7. 21:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez mindenkinél így van, nekem azt mondta a kardiológus, hogy minden 1000. embernek egyforma mind a két karjában mérve.
2011. máj. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de az, hogy az egyikben 127/68, a másikban meg a140/78? Az nem kis különbség... (Bár miután megmértem az egyiket kcisit "felizgattam magam" azon, hogy reggel még magasabb volt, és úgy mértem a másik karomon. Ez nem játszhatott közre, mi? X))
2011. máj. 7. 21:45
 3/6 anonim ***** válasza:
De lehet, hogy amiatt volt ekkora különbség. Szerintem ezen ne idegesítsd magad, a vérnyomásod rendben van :)
2011. máj. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Ez még belefér. 20, de inkább 30 Hgmm különbségnél már fordulj orvoshoz, mert érszűkűletre utal.
2011. máj. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

én ugy tudom, h a balban szokott rendesen magasabb lenni,mert az közelebb van a szivhez.

HA nagy a különbség a 2 kar értékei közt,az utalhat érszűkületre, mint már írták.

20 Hgmm- különbségig normális-tankönyv szerint

2011. máj. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, akkor ezek szerint nálam még normális! 15 volt a max, különbség(az is egyszer általában inkább 6-7)
2011. máj. 9. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!