Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen szobanövényeket lehet...

Milyen szobanövényeket lehet tartani allergiásoknak?

Figyelt kérdés
Vannak egyáltalán olyan növények, ameltek nem zavarják az allergiásokat? Melyek azok?
2011. máj. 17. 12:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Bocs, de miért nem azt kérdezed, hogy hogyan kell meggyógyulni az allergiásnak, mert akkor bármilyen szobanövényt tarthatnál....

Tudod, ez nagyon szomorú, hogy annyira félrevezetik az embereket, hogy bele is törődnek az állapotukba, és így nem fogják megtudni hogy milyen egyszerű módon mindenféle veszélyes, szintetikus gyógyszer nélkül meg lehet gyógyulni az allergiából.

2011. máj. 21. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Én allergiás vagyok, az ilyen tavaszi időszak kínhalál a fák virágzása miatt! és itt a kulcsszó a virágzás! Bármilyen szobanövény nem zavarja az allergiást ha nem virágzik. Tehát zöld növények bármi, és ha az év során kicsit virágzik is, akkor arra az időre eltávolítani az allergiás személy közeléből és semmi gond. Én 6 éves korom óta allergiás vagyok, most 20 vagyok. Kezdetben gyógyszereztem, de később magam nem akartam, ha csak lehet mellőzöm. Pár éve már a tavaszt átvészelem, kisebb szemviszketéssel és orrfolyással, de a nyár végi parlagfű virágzáshoz néha még bedobok egy pár "Szintetikus" gyógyszert ami életmentő az allergiások számára! Saját tapasztalat: sok gyógyszert dobnak évről évre a piacra. és én gyakran váltogatom is(szezonon belül nem, de két egymást követő szezonban sosem ugyanazt), mivel a hatóanyag többnyire ugyanaz, csak más hordozóanyagokkal, és nekem igy hatásos
2011. máj. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Első: akkor lennél szíves leírni a zuper gyógymódod? Mert nagyon kíváncsi vagyok rá, és eddig még nem sikerült rájönnöm.

Második: köszi!

2011. máj. 22. 17:30
 4/7 anonim ***** válasza:
menóra
2011. máj. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, lennék zives.

A győri dr Lenkei vitamin tanácsadója vagyok, ezért biztos forrásból tudok neked valódi tapasztalatokról beszámolni.

Mint te is tudod, manapság rengeteg allergiás ember él köztünk. Ennek okai, a helytelen életmód, és nem valami titokzatos, öröklött, elkapott betegség. Az emberek életmódjukat tekintve már nagyon eltávolodtak a természetestől, úgy az élelmiszerek minősége , mint a mozgás terén, teljesen másfajta, úgymond tartós-stressznek vagyunk kitéve, ellentétben őseinkkel, akik igaz hogy fenemód veszélyes életet éltek, de ha jött is a veszély, azt megpróbálták mihamarabb elhárítani, majd jöhetett a megnyugvás, így helyre állhatott a szervezetük egyensúlya. A mai világ számos olyan stresszhelyzetet teremt a számunkra, amiből úgy érezzük hogy soha nem tudunk kikecmeregni, ezért szervezetünket ÁLLANDÓ készenléti üzemmódra kapcsolva kell tartania, ami hamar kimeríti pl. a B-vitamin háztartásunkat, ugyanis ezt a vitamin-együttest használja az agy az ilyen fajta ingerek feldolgozásához. Ha valaki nem jut hozzá a szükséges mennyiséghez, olyankor lesz valaki pl. depressziós, vagy éppen pánikbeteg.

Nem akarom itt hosszan leírni hogy milyen tüneteket okoz bármelyik vitamin hiánya, de tény hogy a mai betegségnek nevezett állapotok döntő többségénél igaz, hogy azt valamely, vagy akár az összes vitamin hiánya okozza.

Ezért javaslatom, hogy kezdj el egy Közepes multivitamint szedni, pár hónap (van akinél egy, van akinél hat) alatt helyre tudsz jönni, meggyógyulsz.

Azért mondom ezt ilyen magabiztosan, mert számtalan ilyen tapasztalat volt, és van jelenleg is nálunk.

Ennyi. Ilyen egyszerű, és nem mérgezik magukat tovább az emberek veszélyes gyógyszerekkel. ( A vitaminok ártalmatlan anyagok.)

2011. máj. 23. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ok, de a vitamin is mesterséges! Akkor nem lenne az, ha azt a természetből vennénk magunkhoz, pl zöldségek, gyümölcsök, hús, máj, hal, stbstb. De azért kösz.
2011. máj. 24. 16:20
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez nem így van. A vitaminokhoz háromféle módon juthatunk hozzá.

Egy: Ahogy említetted, a legtermészetesebb forma, amikor a zöldségekkel, gyümölcsökkel fogyasztjuk el őket, ennek a formának a sok előnye mellett egy nagy hátránya van, hogy a mai termények már régen nem tartalmaznak annyit ezekből a létfontosságú mikro-tápanyagokból, amennyire valóban szükségünk lenne.

Kettő: a másik lehetőség, amikor kivonat készül a növényekből, ezáltal jutnak vitaminokhoz, ennek a módnak a hátránya, hogy csillagászati áron lehet megvenni ezeket.

Három: Ez az a módszer, amit sokan tévesen!!! szintetikus-nak neveznek. Az igazság az, hogy ezek a vitaminok is ugyanolyan vitaminok mint a két előző, de jóval olcsóbban hozzájuk lehet jutni, mert nagy tömegekben lehet ezeket előállítani a még elég tetemes mennyiségben rendelkezésre álló gabonafélékből, mint pl a C-vitamin esetében. A természet módszerét leutánozva, élő anyagból, kukorica, búza, stb.cukorral történő erjesztése során képződik a C-vitamin. Ugyanezt teszi a nap a növényekkel, amikor azokban is C-vitamin termelődik. Ezt sok ember nem tudja, és elhiszik azt a mesét, amit a gyógyszeripar gyártott, hogy a vitaminok szintetikusak. A vitaminok élelmiszerek, csak olyan kis mennyiségben kell hozzájutnunk, hogy nem a tányérunkra rakjuk, hanem ma már tablettákba, vagy kapszulákban szedjük be.

Ha pedig nem jutunk hozzájuk, akkor a szervezetünk eszközök híján, nem tudja teljesíteni, amúgy könnyedén elvégezhető munkáját.

2011. máj. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!