Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szerdán bőrpróbás allergia...

Szerdán bőrpróbás allergia vizsgálatra megyek. Kell valamire külön figyelnem? Milyen lesz?

Figyelt kérdés
2011. máj. 28. 14:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Apró tűszúrások (karcolás) karod belső felén, amire cseppentenek egy kicsot az adott allregént tartalmazó anyagból. Ha jól csinálja az asszisztenső, semmit se fogsz érezni. Amire allergiás vagy, az picit piros lesz, akkor ebben az irányban vizsgálnak tovább. Nekem pl. semmi se jött ki. Ilyenkor továbbküldhet (a bőrgyógyász) un. allergológiai immunvizsgálatra. Ez pl. kimutathat egy korábbi fertősét(pl. kullancscsipás miatt), amire még így, utólag is hatékony lehet egy gyógyszeres kezelés. Sajnos ritkán rendelik el.
2011. máj. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi szépen,hát eddig nem volt semmi tünetem,de pár hete állandóan tüsszögök,folyik az orrom,néha bedugul,viszket és könnyezik a szemem,szóval kíváncsi vagyok,hogy mi lesz....
2011. máj. 30. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!