Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mandulaműtét utáni fekete...

Mandulaműtét utáni fekete széklet?

Figyelt kérdés

Tegnap volt mandula műtétem, altatásban lézerrel, és utána mikor felébredtem kicsit vérzett az egy hajszálér, és ezért nyeltem némi vért! Ezt elállították, és azóta nem volt vérzés, és Cataflamból is csak kettő vízben oldódót vettem be, de ma volt az első székletem ami fekete volt....gondolom véres....

A hasam sem a legjobb, kicsit émelygek, de hányni nem hánytam....

Ez (mármint a szurok széklet) a vérnyeléstől ehet, vagy a Cataflam miatt (2db?) bevérzett a gyomrom?

Akinek volt mandula műtét utáni vérzése, és lenyelte, annak is volt fekete széklete?


2011. jún. 2. 11:25
 1/9 anonim válasza:
feltétlenül keresd fel aki műtött vagy a házi orvost!
2011. jún. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az a vér, amit lenyeltél, nyugi. Ha érezne a sebed, azt észrevennéd ne félj.
2011. jún. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a lenyelt vér miatt van.

Egyébként, ha tegnap műtöttek, akkor holnap kellene elhagynod a kórházat. Mandulaműtétet követő 2 éjszakát még a kórházban kell tölteni, altatást követően a mandulaműtét komplikációin kívül egyéb tünetek is felléphetnek.

Szóval szerintem a vér miatt (2 Cataflam V50-től senkinek nem vérzik be a gyomra), de azért kérdezd már meg az orvosod..

2011. jún. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ez egy magán klinika volt, tegnap reggel műtöttek éhgyomorra, és aznap semmit nem ettem, így én is erre tippelek, hogy az miatt van/volt....hát ma eszegetek, meg iszok amit tudok aztán ha holnap reggel is gázos akkor felhívom, hogy mi van
2011. jún. 2. 12:28
 5/9 anonim ***** válasza:

Pépes dolgokat, összeturmixolt főzeléket, gyümölcslevest, húslevest (de ne túl melegen), pudingot egyél. Kenyérbél is mehet, mondjuk összepépesített főtt tojással, esetleg reszelt sajtból és vajból készült krémmel. Semmi savasat és semmi érdeset.

Inni is citrom nélküli teát, barackos ice tea esetleg mehet, savas gyümölcsleveket ne. Szénsavmentes víz és citrommentes tea a legjobb szobahőmérsékleten.

2011. jún. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kamilla tea? Az elméletileg gyulladascsokkento, egyébként reggel mar zsömlét etették volna velem, de csak a belselyet ettem meg
2011. jún. 2. 12:46
 7/9 anonim ***** válasza:
Bármilyen teát ihatsz citrom nélkül... :)
2011. jún. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

De az fontos, hogy 2-3 liter folyadék meglegyen minden nap, mert szükség van a műtét helyének folyamatos "mosására", ne képződjön alvadék, stb.

Gondolom, az ilyen ágynyugalom dolgokat elmondták, kb. egy hétig ne emelgess pl. A műtét utáni két hétben érdemes kerülni a közösségek látogatását, lévén a nyílt sebeden keresztül könnyen összeszedhetsz bármit, amire tényleg nincs most szükség.

2011. jún. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Biztos a lenyelt vér, nyugi.

Amúgy tudtommal tejterméket sem nagyon szabad enni...

2011. jún. 3. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!