Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Eltörhetett az ujjam?

Eltörhetett az ujjam?

Figyelt kérdés

Ma az autó ajtajával sikerült oda csuknom a hüvelykujjam.

Vérzett egy kicsit és nagyon fájt,a körömágynál egy kicsit lila egy nagyon vékony csíkban.

Az ujjam fel van dagadva,nagyon fáj azóta is....

Nincs kékülve,sem lilulva az egész ujjam,mozgatni tudom,behajlítani is,csak kicsit nehézkes a dagadástól.Egyedül csak a körömágynál picit lila...

Azért kérdezek itt,mert nem tudok ma elmenni ambulanciára...


Kérlek csak normális válaszokat kérek!


2011. jún. 5. 19:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg csak megzúzódott, borogassad, csavard körbe valami hideg ronggyal és cserélgesd ha felmelegszik, valszeg a körmöd lefog esni idővel.
2011. jún. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy eltört, a kédergumi megakadályozza, jó esetben. Nekem egyszer egész tenyeremre csuktak ajtót az A-oszlopnál, még nyoma sem maradt, annyit védett a kédergumi.
2011. jún. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jeg, ecetes borogatas, de aztatni is lehet! Kozben mindig probald meg lassan mozgatni, igy elobb fogsz gyogyulni.

Ha tores van, akkor nem tudnad megmozgatni, de azert elmehetsz rontgenre.

2011. jún. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A körmömnek normális színe van....egyáltalán nem kék,sem fekete sehol...csak a körömágynál egy csíkban (kb. 1 mili) hosszú enyhén kékes-lila...
2011. jún. 5. 20:11
 5/5 anonim ***** válasza:

Az hogy tudod mozgatni még nem feltétlen jelenti azt, hogy nincs eltörve. Nekem egyszer 3 újjam is elvolt törve úgy, hogy tudtam mozgatni.

Ha még mostanra sem múlt el a dagadás, akkor menj el röntgenre, az is lehet, hogy megrepedt, vagy eltört.

2011. jún. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!