Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől fájhat eszméletlenül a...

Mitől fájhat eszméletlenül a testem?

Figyelt kérdés

Egy éve vannak fájdalmaim, de már rengeteg kivizsgáláson voltam és nem találtak semmit, viszont ma reggel arra ébredtem, hogy a végtagjaim eszméletlenül fájnak, mint valami ultra izomláz, főleg a lábszár rész és az alkar, de a hátam is....mindez változóan....a testhőm össze vissza ingadozik, van , hogy 33-34 fok, de 37-ig is felmegy, és az egész testemen olyan idegi fájdalmak vannak, szurkálások, izom rángások, gyengeség, kábaság, remegés, borzongás.....mindez váltakozó erősséggel és hellyel...

13 napja volt mandulaműtétem, és eddig némi fejfájástól és a természetes torok fájástól eltekintve jól voltam, (persze fájt itt is ott is, de nem ilyen durván)....

Ijedtemben elvitettem magam a fül orr gége ügyeletre, de ott azt mondták, hogy a sebem szép, és nem látnak semmit....viszont nagyon rosszul érzem magam....

ilyen fájdalmakat soha nem éreztem még, és érdekes módon a cataflam nem csillapítja, pedig a torkomnak az hatott, de a végtag, és hát fájdalomra nem használ....lehet ez valami idegrendszeri sérülés, mi a francot csináljak....ha orvos olvassa véletlenül, és tud segíteni, annak nagyon örülnék!

F/33


2011. jún. 13. 20:19
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Akkor csak a végtagvégi izmaid szoktak fájni (vagyis csak ott és csak az izmok, ízületek nem)? Főleg mozgásra fáj, vagy nyugalomban is? A hátadnak melyik része fáj (fentebb, "közepe", deréktájon)? A hátfájás egyszerre kezdődött a végtagfájdalmakkal? Mikor jönnek elő a fájdalmak (reggel, este, mozgás előtt/után stb)?

Milyen jellegű a fájdalom? (Mintha sok tű szurkálna, éles, tompa, égő stb)?

Bőrkiütések vannak? Ízületeid szoktak fájni? Fogytál ebben az időben? Étvágyad rendben van? Van-e éjszakai izzadás?

Szoktak-e a végtagjaid elzsibbadni? Vannak-e érzészavaraid (pl. néha gyengébben érzed, hogy egy adott területen hozzád ér valami)?

Milyen gyakran dohányozol, fogyasztasz alkoholt?

Van-e magas vérnyomásod, cukorbetegséged vagy bármilyen más krónikus betegséged?

2011. jún. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Fájni szinte mindenhol fáj: sípcsont mellet (vádli nem, max néha feszül), comb és medence (csípő izület?), a hát teljes szakasza, de változóan, hol fent, hol lent, mellkas, bordák körül, olyan mintha az egész testem izületei fájnának, de nem tudom, hogy izmok, vagy izületek fájnak. mozgásra nem rosszabb, és nyugalomban is fáj. az egész egyszerre fáj, de változó erősségel, van amikor csak a lábam érzem, van amikor csak a mellkas, stb. A fájdalom égő-erős, de nem tűvel szurkáló, olyan mint egy kiadós izomláz. kiütéseim nincsenek, fogyni 1 éve fogytam 5kg-ot de azóta tartom a súlyom, és eszek rendesen,éhes is vagyok, ezzel nincs baj. éjszaka nem izzadok. Zsibbadás szokott lenni, olyan hullámzó az egész testen, furcsa érzés, nem durva, nem olyan, hogy ne érezzem valamelyik testrészem, csak inkább olyan gyengeség érzés...alkoholt, cigit egyáltalán nem fogyasztok. magas vérnyomásom nincs, mérem rendszeresen, cukorbeteg sem vagyok van itthon mérő, az is mindig normális.

Krónikus betegségről nem tudok, és a panaszaim egész nap változó erősséggel jelen vannak!

Ui: köszönöm a választ!

2011. jún. 13. 22:56
 3/27 anonim ***** válasza:

Ezek tényleg nem annyira tipikus tünetek. A "nyugalmi" fájdalom, ami főleg az ízületeket érinti utalhatnak reumaszerű megbetegedésekre (de azokhoz relatíve fiatal vagy) vagy pedig lehetne ízületi kopás és emiatt kialakult ízületi gyulladás is. Csak az nem stimmel, hogy azt írod, hogy izmok is fájnak, de ezek a betegségek főleg az ízületeket érintik.


Két dolog valószínű: az egyik az, hogy egy krónikus vagy visszatérő gyulladás miatt a szervezetedben sok gyulladásos citokin termelődik, és ezek okozzák a szisztémás tüneteket (láz/hőemelkedés, gyengeség, izom-, ízületi fájdalmak). A góc bármi lehet: lehet, hogy a mandulád volt (ez esetben lassan el kellene múlnia a panaszoknak), de lehet, hogy valahol van valamilyen tályog (ez lehet bárhol: vesében, májban, tüdőben, sőt egy rossz fog is lehet a "góc").


Az izomgyengeség mennyire kifejezett? És főleg melyik izmokat érinti? (pl. comb, felkar, alkar, törzs; gondot okoz a lépcsőn felmenés; tárgyak felemelése; tárgyak megragadása stb.)

Visszatérve a fájdalomra, szimmetrikus vagy aszimmetrikus szokott lenni?


Amikor bent voltál a kórházban milyen vizsgálatok voltak és azok milyen eltéréseket mutattak? Főleg a laborra lennék kíváncsi, azon belül is a vérképre, CRP-re és CK-ra, de bármilyen eredmény jól jönne pláne akkor, ha azokat napokkal a műtét után csinálták.


Jut eszembe, korábban voltál már kórházban és ha igen, mikor és mivel kezeltek?

2011. jún. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Az izomgyengeség is hullámzó és érdekes módon egyik pillanatról a másikra változik az erőssége, van amikor csak rövid, van amikor egész naposan tart, de annyira nem erős, hogy ne tudjak megfogni valamit, vagy nem tudjak járni, viszont van amikor a járás közben már-már zavaró (nem csuklok össze, de jobban kell koncentrálni, de ez ritka)

A mandulám, bár kívülről nem látszott, azt mondta a doki, hogy nagyon nem volt szép, és én is azt hittem, hogy kivesszük és hip-hop elmúlik minden, de egyenlőre nem jobb, bár mondták, hogy van amikor akár fél é is lehet a regeneráció. Tályog, és egyéb góc nem tudom mennyire lehet....a fogaimat két fogorvosnak is mutattam, panoráma CT és Rtg kíséretében és nem kaptak a fejükhöz....hogy valami kórosat látnánk.

Kórházban csak most a mandulaműtétemmel voltam, 1 napot, és ott nem vizsgáltak, oda előre vittem vérképet, meg EKG-t, de ezek mind negatívak voltak.

Az elmúlt egy évben viszont sok vérvizsgálat, Hasi, nyaki UH, Rtg, CT és MRi készült, szinte havonta vettek vért, volt csont izotóp vizsgálat, gyomor tükrözés, pajzsmirigy vizsgálat.

Sajnos nagyon hosszú leírni mindezt, + a panaszaim is annyira sokrétűek, hogy ez miatt már egy orvos sem akar foglalkozni velem, én meg egyre rosszabbul vagyok.

Egyébként érdekes módon a vérképemen a CRP-m mindig normális, akárcsak a süllyedés így a gyulladást nem tudják magyarázni, még a mandula műtét előtt sem volt még az AST sem emelkedett. Minden a normál tartományban van. Ami mindig a felső határon van, vagy egy picit kilóg az a HGB és HTK, de erre azt mondják azért van mert sűrűbb a vérem és biztos kevesebbet iszom, mint kéne. Nemrég csináltattam egy komplex immun panelt is a vérből, de ott sem volt semmi eltérés és a vizeletben sem szokott semmi gáz lenni. A legutóbbi vérképemen a VAS volt magasabb, de erre nem mondtak semmit. Annak ellenére, hogy a gyulladás a vérképemen nem látszik, a csont izotóp vizsgálaton látszott, és erre egyből szteroid infuzióval akartak tömni, annak ellenére, hogy nem tudják mi a bajom, de, hogy az majd megszünteti a gyulladást. Mivel én szeretném tudni mi a baj, ezért ezt egyenlőre nem kértem!

Hogyan lehet egy embernek ennyire szerteágazó tünetegyüttese, és miért nem látni semmit ennek ellenére a vérképen és a különböző (csont izotópot leszámítva) radiológiai vizsgálatokon. Már természetesen egy jól megbúvó daganatra is gondoltam, vagy esetleg valamilyen idegrendszeri problémára de az előbbire minden orvos rálegyint, a korom miatt (mintha nem lenne sajnos rengeteg daganatos kis gyerek) a másodikat meg a neurológián nem nagyon akarták vizsgálgatni, mert mikor elmondtam a tüneteimet, akkor azt mondták, hogy biztos túl vagyok terhelve, pihenjek kicsit. Most, hogy a mandulámmal két hete itthon fekszem, sem jobb, így a pihenéses terápiát is elvetném.....

2011. jún. 14. 08:14
 5/27 anonim ***** válasza:

Ejha, ha ennyi negatív vizsgálat van, akkor jó sok mindent kizártak (köztük a triviálisabb okokat).


A másik esélyes betegségcsoportnak a különféle autoimmunbetegségeket tartottam volna (főleg valamilyen vasculitist) esetleg a tünetek utalhatnak egy ritka polymyositis nevű (szintén autoimmun) betegségre is (de a normál CK ezt gyakorlatilag kizárja), de ha nem magasak a gyulladásos paraméterek, sőt már az immunpanelen is túl vagy, akkor én is tanácstalan vagyok. Bár, a valósághoz hozzátartozik, hogy az autoimmunbetegségek többsége csak évek alatt jut olyan stádiumba, hogy diagnosztizálni lehessen őket, mert addigra jelenik meg az összes tünet...


A magas vas pedig szintén a gyulladások ellen szól (biztos, hogy a vas és nem a transzferrin volt magasabb??? Mert ha az utóbbi, az vashiányra utal), mert a chr. és akut gyulladások is vashiánnyal, sőt vérszegénységgel járnak.


A csontizotóp vizsgálat alapján kellene elindulni, mert egy csontvelőben zajló gyulladás az összes tünetedet megmagyarázná (csak mint írtam, a dolog érdekessége az, hogy a laborparamétereid viszont nem utalnak gyulladásra).


A hematológiai és onkológiai betegségekről nem írok, mert jó eséllyel ezek irányába már ki vagy vizsgálva. Ugyanez vonatkozik a neurológiai betegségekre, ráadásul az MRI sok mindent kimutatott volna.


Teljesen másik vonalon elindulva, ha azt veszem figyelembe, hogy még egy súlyos mandulagyulladás mellett sem volt magas a CRP-d, és hogy magas a vvt-d, akkor akár Cushing kór is szóba jöhet. DE ez ellen szól a normális vérnyomás, normális vércukor, fogyás, normális kálium. Valamint ez bizonyos külső elváltozásokkal is jár (hasi elhízás, kerek arc, striák a bőrön, ritkán bőrpigmentáció). Szóval, ez a diagnózis is inkább kizárt, mint valószínű.


A szóba jöhető dolgokat zárja a pszichogén ok (sok fáradtsággal, gyengeséggel és izomfájdalommal járó betegség, aminek nem találnak testi okot, ellenben a beteg depressziós, javulásnak indul, ha a depressziót kezelni kezdik).


Esetleg, ha a tüneteid közül a fáradtság a domináns (egész nap úgy érzed, mintha nem aludtál volna eleget, már reggel, ébredés után is), akkor a krónikus fáradtság szindróma (létező betegség!) is szóba jöhet. De ismétlem, hogy az ebben szenvedőknek a fáradtság a fő tünete, a gyengeség és izomfájdalmak, nyirokcsomó duzzanat, hőemelkedés csak másodlagosak.


Nem egy egyszerű eset a tiéd. Csak azt tudom javasolni, hogy várj, amíg vagy elmúlik magától, vagy amíg újabb tünetek nem jelennek meg és akkor újra irány valamelyik orvos.

De ha nagyon elviselhetetlen a betegséged, akkor esetleg ellátogathatsz Debrecenbe a Ritka Betegségek Tanszékére (ha jól tudom, a II.sz. Belgyógyászati Klinikához tartozik).

Jobbulást kívánok!

2011. jún. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

A fertőző betegségeket pedig nem is említettem, pedig azok is okozhatnak ilyen tüneteket (például Lyme-kór).

Állatokkal nem szoktál foglalkozni vagy nem jársz gyakran túrázni?

2011. jún. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Hát magam is ezért vagyok tanácstalan és elkeseredett, mert ha az ember tudja mi baja (még ha az komoly dolog is) akkor az ellen tud harcolni, felkészülni stb, de itt, ennyi panaszkodás, és vizsgálat után is csak szenvedek és gyakorlatilag már majdnem minden diagnosztikai lehetőségen túl vagyok...

A VAS amit néztem, azt most vettem észre, hogy a vizeletből kimutatott vas érték volt magasabb, de néztek még korábban a vérből is vas és transzferin értékeket, és az is tartományon belüli volt! Lymo kór vizsgálatot az immun panel amit csináltattam, tartalmazott, de az negatív lett, és állatok között sem igazán fordulok meg, sőt túrázni sem szoktam, erdőben, stb., és nem volt foltom sem, ami feltűnő lett volna. hematológián nem voltam még, mert a vérképem nem indokolta, de most már gondolkodom rajta, veszteni valóm nics....amit én találtam az a Policitémia vera nevű betegség, de itt is több tünet nincs meg, csak részben....

Minden esetre ma elhatároztam, hogy az eddigi összes leletemet be scannelem, így itt a neten hátha találok valami orvost, vagy hozzáértőt, aki lát benne "fantáziát", hogy rájöjjön mi lehet, vagy hova kéne mennem, mert ez már rég kihatással van a munkámra, életemre, mindenre, és mivel még csak 33 vagyok, így nem tudok beletörődni....

2011. jún. 14. 11:54
 8/27 anonim ***** válasza:

Az immunpanel alatt, akkor csak a kórokozók szerológiáját érted? Ilyeneket nem néztek, hogy cANCA, pANCA, ANA, RF és egyéb autoimmun antitestek? Mert akkor az autoimmunbetegségek újra képbe jöhetnek.


A polycythaemia vera sokkal masszívabb laboreltéréseket okoz, így amiatt nem kell aggódnod.


Jut eszembe, milyen gyógyszereket szoktál szedni?


U.i.: A kedvemért beírnád egy frissebb vérvétel CK (kreatin-kináz) értékét?

2011. jún. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Kérlek írj egy e-mail címet és elküldöm a legutóbbi két vérvétel és autoimmun panel eredményét....az megvan pdf formában....ha neked az megfele, ha nem akkor leírom szívesen!
2011. jún. 14. 12:21
 10/27 anonim ***** válasza:
Elérhetővé tettem a privát üzenet funkciót (ide nem akarom kiírni az e-mail címem), oda még nem tudsz csatolni, de arra már rendes e-mailemről tudok válaszolni (és így arra tudsz majd küldeni).
2011. jún. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!