Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha az ember lázas, miért...

Ha az ember lázas, miért rázza a hideg?

Figyelt kérdés
2011. jún. 14. 13:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Épp ebben a pillanatban tanultam meg:D

Mert a hypothalamus egy magasabb "set pointra" áll be. A hőszabályozás úgy működik, hogy van egy optimáls hőmérséklet, amit a szervezetünk meg akar tartani. Ha csökken, akkor a hőtermelés nő, a hőlaedás csökken, hogy ezt az optimális hőmérsékletet fenntartsa, ha pedig emelkedik, akkor fordítva.

Amikor lázas az ember, akkor a hypothalamusban megemelkedik ez az optimális hőmérséklet, és azt igyekszik fenntartani.

Szóval annak ellenére, hogy a hőmérséklet normális, bekapcsolja a hőtermelő mechanizmusokat. És ugye az izomműködés hőtermeléssel jár. A didergés meg ugye izomműködés:)

2011. jún. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
jajj, ilyenkor olyan büszke vagyok arra, hogy ilyen okos emberek élnek itt :D persze tudom máshol is, de mindegy :D köszönöm szépen
2011. jún. 14. 15:24
 3/3 anonim válasza:
Mert sok fagyit evett
febr. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!