Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nem hiszem, hogy ide tartozik...

Nem hiszem, hogy ide tartozik a kérdésem, de azért fölteszem?

Figyelt kérdés

Egy 17 éves fiú aki 187 cm magas és 92 kg az hány napig bírja étel illetve ital nélkül?Hány nap múlva halnék éhen?Nem akarom magamat halálra éheztetni vagy ilyenek csak kíváncsi vagyok,mert olyan fura,hogy azt lehet olvasni a netten,hogy milyen sokan éheztetik magukat halálra.


Ha én mondjuk egyszer azt mondom egy Hétfői napon,hogy hmmm mától fogva egy falatot se eszek akkor hány napig bírnám?(Szó szerinte egy falatot se ennék)


2011. jún. 18. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez függ a testzsírodtól, fizikumodtól, stb. Egy hét max.
2011. jún. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szóval ha mondjuk én kövi héten Hétfőn azt mondom,hogy nem eszek semmi akkor max a hétvégéig bírom?És az éhezés az fáj??? :S

Volt,hogy 2-3 napig se ettem,de nem volt semmi bajom.Nem éreztem,hogy a hasam üres lenne és még csak nem is korgott.

Akkor ez a halálra éhezés ez fájdalmatlan és biztos halál?

2011. jún. 18. 21:56
 3/6 szamóca.. ***** válasza:

ilyen mdon nem tudod magad halálra éheztetni ha nincs valami nagyon nagy pszichiátriai roblémád.. nagyobb az ösztön, és amíg hozzájtusz kajához emg fogod zabálni.

egyébkétn szerintem azért több mitn egy hét, de nagyon sok mindentől függ.

ezt arra mondják akik már anorexiásak, ők is "esznek" olykor, de nagyon keveset, és végül nem is tudnak enni összeszűkül a gyomruk. de nem azt jelenti hogy nagyon sok ember hagyja abba egyik pillanatról am ásikra az evést, és hal bele rögtön.

2011. jún. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az éhezés egyike a legpocsékabb, leglassabb halálnemnek. Annál talán csak a szomjan halás rosszabb...


Ha a szervezet elkezd éhezni, akkor elsőnek hozzányúl a raktárakhoz. A külső hőmérséklettől függ, hogy melyikhez (meg persze a fizikai aktivitástól). Ha hidegebb van, és nem használod az izmokat, akkor elsőnek azokat bontja le. Ha mozogsz, és meleg van, akkor elsőnek a zsír tűnik el. Amikor elfogyott a tartalék, akkor elkezdesz majd belassulni, egyre nehezebb lesz bármit megcsinálni, gondolkodni, a szervezet pedig elkezd túlélő üzemmódba kapcsolni. Tehát szépen sorban leállítja azokat a szerveket, amik nem szükségesek a túléléshez. Te persze egyre gyengébb leszel, és bizony az éhező sejtek küldik a vészjelzéseket, amit te pokoli, mardosó éhségként fogsz megélni. Aztán egyre többet ájulsz el, ahogy az agy nem kap elég cukrot, légzési nehézségek, fuldoklás, ahogy az izmok egyre nehezebben dolgoznak, végül pedig, jópár nap szenvedés után, meghalsz.

2011. jún. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 szamóca.. ***** válasza:

waaa :S

na megyek sütök egy pizzát.

2011. jún. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2011. jún. 19. 05:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!