Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Horpadt mellkassal mit lehet...

Horpadt mellkassal mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
14 éves fiú vagyok, és már jó pár éve van horpadt mellkasom. A tartásom emiatt nem is túl jó. Szeretnék tenni valamit ellene, mert barátaim hívnak strandra, de én így szégyellek elmenni Velük [ +még gynecomastia is:( ]... Lehet bármit is csinálni vele, hogy javuljon? Kezdem úgy érezni, hogy egy kényszertestbe vagyok zárva, amit minden lehetséges módon megpróbáltak rondává tenni...
2011. jún. 22. 14:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet műttetni. Nagyon szépen rendbe tudják hozni.
2011. jún. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

menj el úszni rendszeresen minél többet

csinálj olyan gyakorlatokat ami növeli a tüdő kapacitást

sportolj rendszeresen

később kondizz mellre

2011. jún. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Gyógytorna, műtét (utóbbi mindkét problémát képes megoldani). Az orvosod tud bővebb információval szolgálni.
2011. jún. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Az orvosomban már nem bízok, mert Ő tömött tele szteroidos gyógyszerekkel 4 éves korom óta.
2011. jún. 22. 15:21
 5/19 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy csak az az orvos létezik, ha kell menj el több orvoshoz.
2011. jún. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Mindegyik mást mond, aztán továbbküld egy következőhöz.
2011. jún. 22. 16:46
 7/19 anonim ***** válasza:
Gyógytorna, úszás. De a végső megoldás valószínűleg a műtét, melynek során egy lemezt helyeznek a mellkasodba, amire úgymond ráfeszítik a csontokat. Néhány hónapig ott marad,majd a lemezt eltávolítják.A műtét után a legjobb torna a lufifújás. Ezt a műtétet azonban most még rajtad valószínűleg nem lehet megcsinálni, majd csak akkor ha már valószínűsíthetően nem nősz tovább. Addig kitartás és ne szégyelld magad, hisz nem tehetsz róla és rajtad kívül sokan vannak még így. Irány a haverokkal a strandra!!!
2011. jún. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Hasonló problémája van a kisfiamnak, ezért már én is keresgéltem a témában.

Konzervatív terápia, mint légzőtorna, gyógytorna, úszás, futás, mellkasi légzés megtanulása segíthet. De ehhez szakember segítsége kell, keress fel egy gyógytornászt. Bp-en van egy egészségcentrum, melynek ez a profilja. Ők alkalmaznak egy vákuumharangos technikát is, mely műtét nélkül korrigálja a deformitást. Az elérhetőségük:

[link]

Ha pedig olyan fokú az elváltozás, hogy műtétre lenne szükség a Semmelweis Egyetem I. sz. Gyermekgyógyászati Klinika sebésze dr Kálmán Attila György végez rekonstrukciós műtéteket.

2011. jún. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Természetesen beszéld meg a szüleiddel, hogy téged mennyire zavar ez az esztétikai probléma. Legyenek partnereid a további kezelésekben. Hiszen még kiskorú vagy. Más panaszokat nem okoz a mellkasi deformitás? Nehézlégzést, fáradékonyságot, mellkasi fájdalmat?
2011. jún. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Régebben előfordult, hogyha idegesített valami, akkor szorított egy kicsit. Most inkább csak a szégyenérzet a zavaró... De az nagyon.
2011. jún. 22. 22:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!