Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A futás használ valamit?

A futás használ valamit?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne,hogy ha minden nap,mondjuk reggel vagy este elmegyek futni,akkor az mire jó,úg yértem,attól lehet izmosodni vagy ilyesmi? kicsit buta kérdés tudom,de érdekelne
2011. jún. 25. 12:56
 1/9 anonim ***** válasza:
11%

Én kifejezetten utálom a futást, mert:

- jó és drága ciő kell hozzá, ami

- erősen kopik,

- nyeli az ember a szmgot,

- esetleg ázik, fázik,

- izzad,

- koptatja a térdét, csípőizületeit,

- csatakos lesz a haja,

- lobognak a mellei


Még sorolhatnám. Én inkább az edzőtermet választottam. Ott addig és annyit edzek, amennyi jól esik.

2011. jún. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

futás elsősorban aerob és kardió edzés, ami zsírt éget.(20perc után lépsz az ún. "zsírégető tartományba")


sztem jó, mert erőnlétet is ad és formálja a feneket is, illetve tüdőd is tágul.



BETONON nem egészséges futni, így valami földutat válassz, vagy sportpályán, salakon.


CIPŐ meg nem kell hogy nagyon drága legyen ...

2011. jún. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mindenre jó. Futás vagy legalábbis sok és intenzív gyaloglás nélkül az ember nem lehet egészséges. A neten bárhol megnézheted, hogy mire jó a futás, úgy hogy csak felvillantanám, hogy edzi a szívet, a keringési- és a légzési rendszert, erősíti az izmokat, az izületeket, a csontrendszert. Én sokat és rendszeresen futok, így pl. a nyugalmi pulzusom 50 évesen percenként 60 körüli (másnak 80 körüli, ennyivel többet dolgozik a szíve), a vérnyomásom 120/80 és minden laboradatom rendben van. Persze a táplálkozásom is egészséges.


Én heti 4-szer futok, ez szerintem jobb mint minden nap. Ha lehet kimegyek a természetbe, ott az igazi! Ha komolyan elkezdel futni, úgyis érezni fogod a hatást, és nem is akarod abbahagyni. Fontos a rendszeresség és a fokozatos fejlődés.

2011. jún. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
13.11: Sajnos ki kell, hogy ábrándítsalak, a cipő a legfontosabb, és igenis nagyon jónak kell lennie. Árban 20000-től indul, amiben lehet futni, esetleg netán leárazáson valamivel 20 alatt.
2011. jún. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor most mondok egy vadi új újdonságot: a japánok szerint a legegészségesebb a lépcsőn-járás, vagyis amikor az ember a saját súlyát cipeli. Lehet rajta gondolkozni.
2011. jún. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én imádok lépcsőzni felfelé kettesével. Nagyon jól átmozgat. A 6. emeleten lakom, és ha nem számít, hogy leizzadok, akkor lehetőleg így megyek fel egy huzamban.
2011. jún. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Jó a szívnek, a vérkeringésnek, a tüdőnek, a nyirokrendszernek, az izmoknak.


Első válaszoló:

Elég egy sportcipő, és nem kell drága helyen venni. Olcsóbban is lehet jót!

Ha puhán futunk, nem árt az ízületeknek, pl. park füvén.

Egy parkban nem rossz minőségű a levegő.

Egy jól választott melltartó lefogja a mellet.


Tornázni is lehet otthon is, nem feltétlen kell edzőterem.

2011. jún. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

20e ftos cipőt, aki írta.. elég megfontolatlan.



Nem mindenki versenyszinten gondolkodik a futásban, mint ahogy a kérdező sem.:D:)


Nem hiszem, egy normális fajta edzőcipő ne lenne jó..

2011. jún. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat:)
2011. jún. 26. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!