Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » SOS! Hagymára lehetek allergiás?

SOS! Hagymára lehetek allergiás?

Figyelt kérdés

elkezdtem dolgozni egy hagyma pucolóban.azóta vakarózok mintha rühes lennék.megőrülök annyira viszket a bőröm,fejem.homlokomon persegések vannak.

van ilyen?más esetleg járt így?


2011. jún. 30. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem vagyok orvos,csak annak készülök.Amit leírtál,az tényleg súlyosnak tűnik,úgyanis a hagyma bizonyos illóanyagai által általában az embereknek a szemét szokta irritálni (az enyémet is, pl.hagymapucoláskor).A szem ilyenkor vörösödik,könnyezik stb.,de gondolom erről hallottál már.Az tényleg nem normális,hogy ennyire viszked tőled a bőröd,a persegések egyértelműen allergiára utalnak.

Én azt javaslom,hogy keress fel először egy bőrgyógyászt,mutasd meg neki a viszkedő,piros területeket,szerintem fel fog írni rá valamit és/vagy elküld allergológiai vizsgálatra.Szerintem a szervezeted mindenképpen a hagymának valamilyen illóanyagára reagál így.Szóval:doki,minél előbb!

Sok sikert és gyógyulást:)

2011. jún. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

nem nagyon tudok elmenni mert nem lehet hiányozni....

de felhívtam azért a bőrgyógyot,időpontot augusztusra adtak volna.mondtam,hogy nekem most van bajom,erre a válasz:

mi lenne ha mindenki akkor szaladgálna mikor valami baja van??azt mondták türjek...

2011. jún. 30. 16:27
 3/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!

Semmiképpen ne tűrj!!!Ha orvoshoz nem is tudsz elmenni,mert nincs rá időd,akkor legalább menj el a patikába és kérdezd meg,hogy erre tudnak-e valami kenőcsöt adni pl..Van több vény nélkül kapható is,amit elsősorban csípésekre adnak (pl. Fenisztil?),de jó allergiakiütésekre is.Bár ezzel meg az a baj,hogy konkrétan azt sem tudod,mi okozza...

Nem tudom,hogy álsz anyagilag,de ha ilyen dokid van,akkor megkockáztatnám a magánrendelést.De gondolom ez sem oldható meg jobban.És a háziorvosodhoz sem tudsz elmenni?Oda elvileg nem kell időpont,csak mész és kész.Ő adhat beutalót (ha indokolt) a bőrgyógyászatra vagy allergológiára,akkor nem kell időpontot kérned.

Tényleg nem viccből mondom,de ne várj,amíg rosszabb lesz.Saját tapasztalat (nem allergiás betegség),de van a rokonságomban egy pár hasonló eset,hogy nem mentek el a dokihoz,és nem akarom mondani hogy majdnem mi lett a vége.Az allergiával is vigyázni kell!Úgy általánosságban a növényallergiákat lehet kezelni (ez nem a te eseted,én itt most a pollenes növénykre gondolok),de ha nagyon súlyos,akár asztmává is átalakulhat.

Remélem segítettem:)

2011. jún. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja és bocsi,a rokonsággal sem akartalak megijeszteni.Tudom,hogy nem ennyire súlyos,de ilyen is van sajnos...
2011. jún. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
voltam házidokinál és vettem fenistil cseppet.meg írt fel cetirizint.már jobb...
2011. júl. 1. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!