Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Jéghideg végtagok, de mitől?

Jéghideg végtagok, de mitől?

Figyelt kérdés
Már jó pár éve szó szerint jéghidegek a végtagjaim, kézfejeim, lábfejeim + még az orrom is!! Volt már hogy nyáron is több zokni is volt rajtam, mert egyszerűen már attól majd megfagytam, hogy a lábfejemet megfogtam. A kezeim is mindig hidegek, szó szerint olyanok, mint egy hullának, nem olyan lilák, hanem olyan hidegek, ha kifekszek napozni, akkor is a testem felmelegedik, de a végtagjaim nem. Forró fürdő után is mindig így van. Nem vagyok egy fázós természetű, sőt, inkább mindig melegem van, de mégis hidegek a végtagjaim. Amúgy a kézfejem nagyritkán egy picikét fel szokott melegedni, bár tényleg elég ritkán, viszont a lábfejem, az tényleg "eltántoríthatatlan", éjjel-nappal, hidegben-melegben, hideg marad. Már anyuék is azt szokták mondani, hogy hidegvérű vagyok, meg hogy krokodil. Mitől van ez a folytonos, meg nem szűnő hidegség? Ugye nincs komoly bajom? Nagyon szépen köszi a válaszokat! És bocsi a hülye megfogalmazásért. :) 14/L
2011. júl. 4. 19:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Keringési zavar. Sportolnod kellene, attól helyreáll a vérkeringés.
2011. júl. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Rossz a vérkeringésed
2011. júl. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sportolok én, amióta az eszemet tudom, úszok minden nap, kosaraztam is éveken át, futok is órákat.
2011. júl. 4. 19:26
 4/6 A kérdező kommentje:
De mit tudok tenni ez ellen?
2011. júl. 4. 19:26
 5/6 anonim ***** válasza:
velem is ugyanez van, néha még a vérnyomásom is leesik, mikor alapból alacsony, és elájulok. elvileg sok vizet kell inni, sportolj, és sokat segít a vérkeringés serkentésében a hideg-meleg váltózuhany. tehát ha zuhanyozol, akkor a végén gyorsan csapasd le magad hidegvízzel :)
2011. júl. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mivel neked évek óta tart ez az állapot,biztos,hogy nem az a bajod ami nekem volt,de azért leírom!

Én is észrevettem kb.szombaton,hogy nagyon hidegek a kezeim,lábaim,nem figyeltem rá,gondoltam elmúlik,de csak nem akart...

Majd hátfőn éjjel elkezdett iszonyat fájni a gyomrom,kedden este 9kor műtöttek vakbéllel!Ezt én sem hittem volna,de utánna a végtagjaim megint normális hőfokúak lettek!

2011. júl. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!