Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehetséges, hogy fogszabályzó...

Lehetséges, hogy fogszabályzó miatt nem gyógyulok ki?

Figyelt kérdés
Már vagy fél éve nem tudok kigyógyulni a betegségemből, amit egy baktérium okoz. Örrüreg, arcüreg és garat problémáim vannak, már szedtem nagyon sok gyógyszert, antibiotikumot, egyszer jobb volt, máskor rosszabb. Kb 2 éve hordok éjjeli fogszabályzót és nem lehetséges, hogy alapos tisztítás hiányában, azzal újra és újra beviszem a szervezetembe a baktériumot?
2011. júl. 10. 12:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Elnézést kérek, hogy nem válaszolok, hanem kérdezek. Neked mik a tüneteid? Ha nem nagy kérés, megírnád kérlek a szeretszvagynem kukac gmail pont com címre?
2011. júl. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát éjjeli fogszabályzó, azon műanyag részek is vannak, nem? Akkor lehetséges, bár két év alatt egyszer nem tisztítottad alaposan?! Kérdezd meg legközelebb, hogyan lehet fertőtleníteni.

Ha csak fém, az orvosi fém általában, azon nem tud megtelepedni semmi, ha nincs rákövülve nyál, stb. Egy alapos tisztítás azért nem árthat.

2011. júl. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Fél évet írtam és igen, vannak rajta műanyag részek. Valahogy így néz ki:

[link]

De am én tisztítom minden használat után, csak gyanakszom, hogy a tisztavíz nem elég. Amúgy a fogorvos nem adott semmilyen tisztítót hozzá.

2011. júl. 11. 00:16
 4/5 anonim ***** válasza:

azt értettem, hogy a problémáid fél éve vannak, de a fogszabid két éves. :D

Hát igen, a tiszta víz ehhez kevés. Mindenképp kérdezz rá, mivel lehetne alaposabban lefertőtleníteni.

Könnyen lehet ilyen banális oka az ilyesminek. Sokan csodálkoznak, hogy rendszeresen visszatérő torokgyuszijuk van, vagy a nátha, influenza visszatér, nem múlik el. Ehhez néha elég annyi, hogy ugyanazt a fogkefát használják tovább pl. Persze annál egyszerűbb, mert csak kidobod és veszel egy másikat pár száz forintért, egy fogszabot nem dobhatsz ki. :D Persze nincs garancia, hogy ez a probléma, de hátha megoldaná.

Meg egyél sok gyümölcsöt, szedj valami immunerősítőt és az antibiotikumok miatt probiotikum is jól jöhet.

2011. júl. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Na, azt hiszem fogkefét is cserélek. :)

Gyümölcsöt nagyon sokat eszek, az egészséges életmóddal nincs gond és probiotikumot is szedek.

Köszönöm a tanácsod.

2011. júl. 11. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!