Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Fájhat attól gyakran a fejem...

Fájhat attól gyakran a fejem hogy csak üdítőt iszok?

Figyelt kérdés
kb 2-3 éve csak üdítőt iszok minden nap kb 2litert..85%-ban Cola lightot, a maradék 15%-ban meg mindent, lényeg hogy ne víz legyen. Régebben is, de mostanában főleg ha meleg van fáj a fejem. Lehet ebben összefüggés? MErt akkor sürgősen elkezdem inni a vizet xD
2011. júl. 13. 14:11
 1/8 anonim ***** válasza:
én már lassan 5 éve csak colát iszom..de csak akkor fája fejem ha erős időváltozás van..
2011. júl. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Nemrég olvastam valami nagyon hosszú cikket a víz jótékony hatásáról. Azt gondolom nélkülem is tudod, hogy a cola nagyon egészségtelen, de azt nem tudom, mennyire tudod, hogy szomjoltónak meg nem igazán hatékony. Szóval a fejfájásod (pláne ha különösen melegben jelentkezik) lehet a megfelelő folyadék hiányától, amit legjobban vízzel tudsz orvosolni. Esetleg még tea, de van akinek a gyomra meg kikészül a feketeteától, úgyhogy az sem tuti. Ja és fontos hogy ne csak akkor igyál amikor már szomjas vagy, mert az már a szervezet vészjelzése, hanem rendszeresen, és minél több vizet.
2011. júl. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
39%

A kólától jobban kikészül a gyomra, mint a teától :D

Felelőtlen vagy, és igen, attól fáj a fejed, h nem iszol folyadékot, azaz vizet. a kóla ugyanis többet elvon, mint amennyit pótol...de igyad még sokáig, egyszer majd a veséd is fájni fog...

2011. júl. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mind3 választ.

a 3adik válaszolónak: Lehet felelőtlen vagyok így 16 éves fejjel..de inkább azt monddanám hogy szeretem az üdítőt és jólesik:) Tudod, irtam, hogyha emiatt fájhat pl. a fejem, akk azonnal elkezdek vizet inni az üdítő helyett..Szóval sztem nem vagyok felelőtlen, mert amit komolyan kell venni, azt komolyan veszem..innentől naponta megiszik min 1-1,5 liter vizet, max utána iszok fél liter üdítőt..már az is jó mert akkor legalább van rendes folyadék a szervezetemben..(eddig azthittem hogy az üdítő ugyanolyan rendes folyadék mint a víz, csak káros mert "műanyagok" vannak benne)

2011. júl. 13. 14:25
 5/8 anonim ***** válasza:
Most viccelsz?? Csoda hogy még élsz! Gondolj bele. Mindennap mérgekkel bombázod a szervezetedet, amelltt hogy folyamatosan dolgozik hogy azt sok szutykot ami ezekben van eltávolitsa, egy része igy is lerakódik a szervezetedben ezek után a minimum, hogy fáj a fejed!! Meleg időben pláne...a szervezetnek ebben a nagy melegben min. napi 2-3 liter TISZTA VÍZRE van szüksége, ez nem pótolható semmi mással! Ezektől a szaroktól csak még inkább kiszáradsz mert ugy vannak megcsinálva hogy ne oltják a szomjat sőt.... több fogyjon ezért inkább vizhajtó hatásuk, tehát lényegében a kiszáradás szélén állsz!!! És a fejfájás a legkevesebb, lesz még rosszabb s ha ezen nem változtatsz! Tiszta vizet igyál! Az üditők nagyon károsak, a kóláról meg inkább ne is beszéljünk én vízkőoldásra használom itthon, meginni nem kéne..
2011. júl. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) Innentől változtatok rajta. Az a gond hogy eddig tudatlan voltam ebben a témában. Először az üdítőről, aztán a cigiről is leszokok és remélem visszaáll a szervezetem a régi kerékvágásba. Szerintetek amugy ha abbahagyom az üdítőt és elkezdek csak vizet inni, akkor mennyi idő után "tisztul ki" mennyi idő után lesz pozitiv változás? pár nap? v több hónap?
2011. júl. 13. 15:14
 7/8 anonim ***** válasza:

hozzá kell szoktatnod magad, hogy megigyál olyasmit is aminek nincs mindenféle "mű" szuper ize az üditők rászoktatnak az izek élvezetére ami akár függőséget is okozhat, az ember már nem akar meginni mást. Ez nekik jó. Emellé társul még a vizhajtó hatás, minél több üditőt iszol annál szomjasabb leszel és ezért egyre többet fogsz vásárolni belőlük ami szintén nekik jó.

Ugyanez van a zacskós kajákkal is. Amik után nekem alapból fáj a fejem mert a káros anyagok bekerülnek a vérkeringésbe... Allergiát okoznak, gyengitik az immunrendszert és szennyezik a szervezetet. Ha nem szivesen iszol vizet, csinálj különböző teákat, gyümölcsleveket(csakis 100%-os) limonádét, egy idő után majd már nem lesz ilyen intenziv iz elvárásod és szivesen iszod majd a vizet is. Vigyázni kell ezekkel a dolgokkal, ugyanolyan függőséget okoznak mint a cigaretta.

2011. júl. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ha elég vizet iszol és nem mérgezed magad a kólában lévő dolgokkal akkor pár nap után elmúlhat a fejfájásod, sőt, kevésbé leszel fáradékony is, és még az unalomból evés helyett is gyakran bőven elég egy pohár víz.
2011. júl. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!