Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől viszket a talpam?

Mitől viszket a talpam?

Figyelt kérdés
Pár hete vettem egy szandált és azóta iszonyúan viszket a talpam. Először gombára gyanakodtam, de fertőtlenítettem formalinnal a szandit és a másik papucsomat is amit hordtam. Kenegettem canestennel, aztán terbisillel utána meg fújkáltam gombaölős lábsprével is (most nem jut eszembe a neve)...Enyhült a dolog aztán megint elkezdtem hordani a szandit és újra előjött viszketés. Hozzáteszem, hogy a talpamon nincs semmi elváltozás, bőrkeményedés, hólyag...max a vakarástól pirosodik ki egy kicsit. Ha nem hordom a szandált akkor nem viszket utána annyira és pár nap alatt szinte el is múlik, de ha megint felveszem akkor jön a viszketés is. Ez lehet gomba? Vagy a cipővel van valami ami irritálja a talpam?
2011. júl. 18. 19:54
 1/7 anonim ***** válasza:
22%
Ez valami jel. Nem tudom, hogy milyen jel, de jel. Ez biztos. Valamire figyelmeztet. Valami történni fog veled. Mondjuk ez akkor is igaz, ha nem viszket a talpad. Csak így van mire fogni.
2011. júl. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Táncolni fogsz:)
2011. júl. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Allergia vegyi anyagra, vagy műanyagra. Nekem is van ilyen problémám és van gumipapucs amit mezitláb nem vehetek fel.
2011. júl. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
elvileg belül bőr....
2011. júl. 18. 20:42
 5/7 anonim válasza:
Nekem is viszket a talpam. Mindig csak a jobb talpam,egy pontton, és mindig csak esti órákban, amikor befekszem az ágyba! Én is próbáltam mindent! Nem tudom mi lehet az oka, talán az egész napi fáradtság, meg a járkálás.
2011. júl. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én egyszer azt hallottam,hogy ott viszket,vagy később akár fáj is,ahol az adott szerv elhelyezkedik a talpon:) nekem igaz is volt:)
2011. júl. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
de nekem az egész viszket a lábujjaimtól kezdve a sarkamig...minden. mondjuk most már nem hordom azt a cipőt és nem is viszket annyira...sőt szinte egyáltalán nem viszket. biztos allergiás vagyok valamire amivel kezelték...szegény megy a kukába. köszi a válaszokat.
2011. júl. 22. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!