Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Egészségtelen hogyha néha-néha...

Egészségtelen hogyha néha-néha nem alszom egész éjjel?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy lefekszem 11 kor és aztán nem tudok elaludni és aztán csak fekszem és mondjuk próbálok zenét hallgatni aztán mikor felülök látom hogy már 12 vagy sokkal töb és.. és van olyan amikor mondjuk mint pl ma is hogy még mindig nem alszom. Csak az a baj hogy utána egész nap nagyon gyorsan ver a szívem... :/
2011. júl. 29. 06:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Két külön probléma, bár gyakran összefügg az alvászavar és az alváshiány. Az alváshiány -akár önként vállalt, akár alvászavarból ered- többek között azért is káros, mert árt a szívnek. Erről több helyen olvashatsz. Az alvászavaron meg első körben neked kell elgondolkodni, hogy miért van, hogy lehetne javítani a helyzeten, és ha ez nem elég, esetleg szakemberhez is lehet fordulni. A tv-ben hallottam, hogy Magyarországon is van alvásklinika, talán a Honvéd Kórházban.


Én is elég rossz alvó vagyok, ha lefekszek, általában csak 1 óra múlva alszom el. Régen viszont sokkal rosszabb volt, de segített valamennyit, hogy megpróbálom követni az ide vonatkozó tanácsokat (mozgás, könnyű vacsora korán, csend és sötétség, rendszeresség stb.)

2011. júl. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen, egészségtelen. Ugyanakkor eszedbe ne jusson altatókat szedni. Nagyon széles a skálája a gyógynövényeknek bátran kipróbálhatsz többfélét, amíg meg nem találod a neked legmegfelelőbbet plusz az előző válaszoló módszerei.
2011. júl. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!