Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől lehet ez? Felkelés után...

Mitől lehet ez? Felkelés után 2 órán keresztül nem tudok enni.

Figyelt kérdés

Hányingerem van, ha a számba veszem a kaját.(pedig éhes vagyok) Esetleg ki is hányom. Csak inni tudok. Aztán normalizálódik a dolog.

Saját megfigyelésem alapján, ilyenkor alig van nyálam.


2011. aug. 6. 22:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem ez iskola idő alatt szokott lenni. Ha kajára gondolok is, hányingerem lesz olyankor. Nem stresszelsz kicsit?:/ Bár lehet nincs köze hozzá.
2011. aug. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ilyesmi nekem is volt nem egyszer, de ritkán. Három napja volt legutóbb ilyen. Felkeltem, és amolyan hányingert éreztem, mint a nyálam beborítaná a torkomat, és ingerelné. Úgy sikerül megszabadulnom tőle, hogy iszok. A vizet a számban összekeverem a nyelvemmel és kiköpöm.
2011. aug. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Velem is ez van
2011. aug. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

@22:17 Eleinte nekem is akkor volt. Aztán 3-4 évig megszűnt, majd pedig újra előjött. A stressz az állandó, de már nem hiszem, hogy ehhez van köze.


@22:18

Én csak inni tudok ilyenkor. 1-2 pohár teát/vizet. De ez után is el kell, hogy teljen min. 30 perc, hogy legalább egy kekszet (vagy bármi mást) meg tudjak enni.

De attól még ugyanúgy korog a gyomrom. Elég sovány is vagyok. :(

2011. aug. 6. 22:25
 5/9 anonim válasza:

Velem is hasonló a helyzet. Csak ha én felkelek, akkor egyáltalán nem vagyok éhes 1-2 (de olykor 3) órán keresztül. Nem tudok semmit enni, mert hányingerem lesz tőle. Inni azt tudok, kivéve vizet, mert attól is hányingerem lesz.

Nálam ez már több éve tart, de már megszoktam. Nem tudom mitől lehet.

2011. aug. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nálam 9 éve tart.
2011. aug. 6. 22:54
 7/9 anonim ***** válasza:

Hasonló a helyzet. Felkelés után nem tudok enni.

Nem szoktál lefekvés elött enni közvetlen vagy 1-2 órával elötte?

2011. aug. 7. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Doruss ***** válasza:

Nálam suliidőben van ez mindig, vagy ha mennem kell valahova. Néhány kekszet esetleg tudok enni, de ha valami "normális" reggelit próbálok, nem bírok enni, mintha össze lenne szűkülve a nyelőcsövem.

Nem lehet, hogy a stressztől van? Nálam mindig akkor van ilyen, ha stresszelek. De te érzed, hogy ez mennyire súlyos. Más tüneted nincs ilyenkor? Minden reggel ez van? Figyeld meg, hogy ha ilyen van, hogy mit ettél előző este, meg hogy mennyi időd van reggel, és hogy stresszelsz-e valami miatt. Hogyha ezektől a tényezőktők függetlenül is ez van, nem ártana megkérdezni egy orvost.

2011. aug. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

@03:14

Nem, korábban eszem, de mire oda jutok, hogy elalszom, addigra megéhezem.


@13:16

Változó, hogy mennyi időm van reggelente. Van amikor 30 perc, de van hogy 1-2 óra áll rendelkezésre.

2011. aug. 7. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!