Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen helyzetekben, esésekkor...

Milyen helyzetekben, esésekkor lehet combnyaktörést szenvedni? Mit csinálnak a combnyaktörött beteggel?

Figyelt kérdés
2011. aug. 8. 10:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem a combcsontom 14 éves koromban tört el (de nem combnyaknál, hanem a közepe táján a combcsontnak). Én fociztam és rosszul csúsztam be, eltört :S


Műtét, gipsz öt hétig, járni tanulás újra.

2011. aug. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bármilyen helyzetből lehet combnyaktörést szenvedni, és következtében. A mentő kiérkezéséig rögzíteni kell a sérült végtagot abban a helyzetben amiben van, ez fájdalmat is csillapít. A mentő kiér, vákummatraccal, fájdalomcsillapítással egyben beszállítja a legközelebbi kórházba, ahol a combnyaktörött beteg eltölt pár napot, folyadékpótlást kap, fájdalomcsillapítót és persze megoperálják. Ha nem idős betegről van szó, szépen fel lehet épülni ebből a traumából.
2011. aug. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Időskori jellegzetes sérülés, ami a csontok meszesedése miatt törik el a vékonyodott nyaki résznél, ill, az elesések során sérül lévén az idősek esendőbbek, szédülékenyebbek. Műtéti úton gyógyítják, hosszan tartó a felépülés. Gyógytorna, járókeret.
2011. szept. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!