Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Brutál magas lett az egyik...

Brutál magas lett az egyik értékem a vérvétel után. Mit jelenthet ez? Pajzsmirigy?

Figyelt kérdés
TSH, T3, T4 jó, viszont a Thyeroglobulin autoantitest 2534 IU/ml. A referenciatartomány 0-40 között van!
2011. aug. 13. 19:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Jó ég ez valami pajzsmirigyes cucc. Majd a háziorvos mond néhány okosságot.
2011. aug. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Kiba.ott nagy gyulladásban van a pajzsmirigyed! Ez egy fájdalommentes folyamat, sajnos a pajzsmirigy teljes leépülésével jár.

Olvass utána, remélem meggyógyulsz, kezelhető, de ez baromi magas!

[link]

2011. aug. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Előző vagyok: kerüld a jódot!! Akinek ilyen gyulladása van a jód csak növeli azt! Tablettával kezelhető ne félj!

Ha csak jódozott sótok van inkább jód nélkülit egyél.

2011. aug. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Áá ettől féltem :( Nem tudom, hogy van-e köze hozzá, de inzulinrezisztenciám, és policisztás ovárium szindrómám is van, és sajnos súlyfeleslegem is van. Ezek esetleg nem függnek össze?? Még csak 23 éves vagyok :(
2011. aug. 13. 20:44
 5/15 A kérdező kommentje:
És az, hogy pajzsmirigy gyulladásom van, ez egyúttal azt is jelenti, hogy vagy alul, vagy felül működik? Dokihoz még időpontot kell kérni, addig megőrülök. Napok óta keresgélek a neten, de nem tudom, hogy egyáltalán mit keressek, vagy hogy hol induljak el.
2011. aug. 13. 20:47
 6/15 anonim ***** válasza:
27%

Előző vagyok. Sajnos van összefüggés. Nagyon gyenge az immunrendszered sajnos, ennek lelki oka van az 100%. Nagyon nehéz kideríteni, hogy mi lehet az oka, de szeresd magad, nekem is volt pajzsmirigy problémám, agykontrollal és önszeretettel ma már nyoma sincs. A petefészkemmel is volt baj, szintén agykontrollal gyógyultam ki belőle.

Hidd el, hogy meg tudsz gyógyulni! Teljes szívemből kívánom hogy ez így legyen!

17/l

2011. aug. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
27%
Előző vagyok. Ennek a gyulladásnak lehet az alul vagy a felülműködés is a tünete. Ha súlyfelesleged van akkor az alul működés, mivel a túlműködés jele a fogyás sok evés ellenére is.
2011. aug. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Hát, elég stresszes vagyok, az biztos :S Ha esetleg pár hasznos infóval el tudtok még látni, akkor azt megköszönném :)
2011. aug. 13. 20:56
 9/15 Erzsi10 válasza:
Nekem is Hashimotom van, alul- illetve nem működik. A dokim mondta, h jódozott sóról szó sem lehet. Semmi alternatív megoldás nem jöhet szóba, szedni kell a doki által felírt gyógyszert, nekem azt mondta, h életem végéig, minden reggel éhgyomorra egy szemet, de majd Nálad is beállítják. Egy idő után el kell menni ellenőrzésre, h megfelel-e ez az adag. Nekem semmi mellékhatása nincs a gyógyszernek, és elég sok emberrel beszéltem azóta, senkinek sincs vele baja. Pl van egy ismerősöm, 14 éves kora óta szedi, azaz 10 éve. A fogamzásgátlót meg kell beszélni a dokival. Fel a fejjel, szinten tudod magad tartani, tudomásom szerint ha a gyógyszer szedését betartod, ettől 100 évig is elélhetsz.
2011. aug. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 20:48


Tudom, ez bunkónak fog tűnni, de ezért kéne figyelni biológiaórán!

A biológián tanultak alapján össze lehet tenni, de ha valaki véletlenül utánaolvas, az megkockáztatom érti is!

Az autoantitestet a rosszul működő immunrendszer termeli egy szerv/szövettípus ellen!!!!! Tehát nem gyenge az immunrendszere, hanem kisiklott a működése, félreműködik! Hálát adhatna Istennek ezek után ezzel a betegséggel, ha tényleg gyenge lenne!

Valószínűleg a gyógyszeres kezelés során le fogják neki gyengíteni mesterségesen, hogy mentsék a pajzsmirigyét!!

2011. aug. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!