Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez Hipochondria-ra utal?

Viltord kérdése:

Ez Hipochondria-ra utal?

Figyelt kérdés
Két hónapja úgy érzem hogy valami baja van a szívemnek, a vérnyomásomat se tudom megmérni mert előtte félek már hogy magas lesz, minden orvosi vizsgálat előtt izgulok hogy nehogy valami bajom legyen, néha érzem a szívdobogásomat van amikor egész nap csak az jár a fejemben hogy szívbeteg vagyok. Van amikor elfelejtem ezt az egészet és teljesen jól érzem magam. Tüdőszűrés előtt izgulok hogy nehogy kiderüljön hogy rákos vagyok. Egy éve voltam kivizsgáláson és ott azt mondták hogy egésséges vagyok. De két hónapja előjött ez a szívdobogás érzés.Félek egyedül utazni mert attol tartok hogy pont akkor lesz valami bajom. pls rendes válaszokat. köszönöm.
2011. aug. 15. 01:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a leírás alapján nem. Akkor lennél hipochonder, ha állandóan betegnek éreznéd magad, és rohangálnál dokihoz a mindenféle vélt bajaiddal, állandóan a szakirodalmat olvasgatnád, vagy az interneten keresgélnél mindenféle orvosi információt.


Ez csak simán félelem az egészségügyi problémáktól.

2011. aug. 15. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez pánikbetegség.
2011. aug. 15. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Ez pánikbetegség.
2011. aug. 15. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Hopp egyszerre írtuk, úgyhogy lehet benne valami :)
2011. aug. 15. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hehe :)
2011. aug. 15. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ugyan ez a bajom,generalizált szorongást állapitott meg az orvos,a betegségektől félek,hogy valami komoly bajom van.Jobb ha minnél előbb elmész orvoshoz,én 8 hónapig szorongtam,mire elmentem,azóta jól vagyok,bánom hogy nem hamarabb mentem el.
2011. aug. 15. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2011. aug. 15. 13:30
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is így voltam és generalizált szorongást állapítottak meg. Én pár hónapig szedtem rá gyógyszereket is.
2011. aug. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!