Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi az oka annak, ha (szinte...

Mi az oka annak, ha (szinte bármikor) elég tartósan jön rám hangtalan böfögés?

Figyelt kérdés

Nem olyan, mint az "igazi" böfögés, amikor érezzük, h felszabadul a levegő és szájon is távozik.

Ilyenkor úgy érzem, mintha csak a torkomban lenne ez az egész. Nem kíséri semmilyen mellékszag, nem érzem, h bármi is távozna, számat se kell kinyitnom. Nem lehet könnyen körülírni, viszont ha rámjön, akkor ha nagyon nagy levegőt veszek, kilégzésnél jelentkezik, hang kíséri, de csak a torokban. Ha előjön, akkor akár fél órán át is tarthat.

Teljesen olyan, mintha csak a torkomban lenne az egész.


2011. aug. 15. 23:14
 1/5 anonim válasza:

Én tudom mire gondolsz, mi ezt el is neveztük "bubizásnak". :D


Gondolom valamilyen kaja okozhatja, amit nem igazán bírhat a gyomrod.

2011. aug. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
nyelj egy kis levegőt, aztán erőltesd a büfögést, megkönnyebbülsz majd
2011. aug. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

23:20-asnak: mi ezt úgy nevezzük, hogy "korog a torkunk", mert teljesen olyan hangot ad:D


23:28-asnak: lehet, bénán hangzik, de nem tudok akaratosan levegőt nyelni. Ilyenkor megoldás lenne mondjuk szénsavas ásványvíz? Azzal legalább normális böfögés kihozná ezeket a kis pukkanós valamiket?

2011. aug. 15. 23:32
 4/5 anonim válasza:

(Első vagyok)


Korog a torok...:D Mi a buborék után neveztük el...:)


Szerintem az ásványvíz segíthet rajta...de Nekem mikor rendetlenkedik a gyomrom, beszoktam venni egy Raphachol tablettát, de lehet kapni porban is. Ez tulajdonképpen nem is gyógyszer, inkább gyógynövény jellegű, fekete retek kivonat. Tényleg jó ;)

2011. aug. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is sokszor van ilyen, de nem tudom mitől...mikor megfázáskor kapar a torkom, akkor egész nap reggeltől estig folyamatosan, gondolhatod milyen égő! Próbálik ilyenkor otthon maradni, de lefáraszt nagyon az egész napos torok korgás..más nem érti a problémám! Még aludni se tudok miatta, mikor megfázáskor rámjön, már előre retteg ettől!
2013. dec. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!