Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Crohn és colitis ulcerosa-sok,...

Crohn és colitis ulcerosa-sok, ezeknél a betegségeknél mindenkinél volt véres-nyálkás széklet? Milyen tüneteitek voltak/vannak? (már teljesen kétségbe vagyok esve)

Figyelt kérdés

Sajnos egy éve volt egy bakteriális fertőzésem, abból kigyógyultam 3 hónap után, viszont azóta is komoly gondjaim vannak! idén kiderült, hogy laktózérzékeny vagyok, pedig a fertőzés előtt semmi bajom nem volt a tejjel... Csináltak lisztérzékenység tesztet + gyomortükrözést! Mindkettő negatív lett! Van egy nagyon enyhe vashiányom, amire a gasztroenterológus azt mondta, hogy biztos, mert vérzés van a belekben (pedig évekkel ezelőtt is hasonlóak voltak a vasértékek). emellett rettenetesen hullik a hajam (akár 500 hajszál/nap) és 2 hónapja mindennaposak a hasmenések nálam! Napi 2-3x van hasmenés, viszont nem véres és nem nyálkás, de mellette görcsölni szokott a hasam...viszont ha kijött minden, akkor már nem is görcsölök. Nyálkás széklet talán csak 3-4x volt fél éve, de akkor viszont épp egy olyan 2 hónapom volt amikor semmi bajom nem volt és normális székletem volt!


jövőhét szerdán lesz vastagbéltükrözésem és már most nagyon tartok a vizsgálattól! az eredménytől meg főleg!!!

szerintetek azonnal lesz eredmény, vagy várni kell rá?


Nálatok milyen tünetek vannak?

Lehetséges, hogy véres széklet nélkül is IBD-m van?


Szerintetek a tüneteim alapján lehetséges, hogy ez a bajom?


Kérlek segítsetek, nagyon kétségbe vagyok esve !!


2011. aug. 31. 12:50
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Nem lehet,hogy rosszul beállított a diétád? Tartod a laktóz mentes étrendet?
2011. aug. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

igen, tartom a diétát!

Semmi olyat nem eszek, ami bármilyen formában látott tejet, tejterméket... Szóval olyanokat sem eszek, mint zacskós levesek, kenyér, péksütik, virsli, párizsi stb... mindent elolvasok és amiben van tejsavó, tejpor, író stb. akkor azt nem eszem ...



Még egy dolog, hogy a folyamatos hasmenések mellett nem fogyok, hanem az elmúlt fél év alatt 5 kilót felszedtem! de ezt az orvosom pl enyhén magas TSH értékkel magyaráz ...

2011. aug. 31. 13:20
 3/9 anonim ***** válasza:
32%
bocsi de nem értem miért nem eszel tejet hacsak laktóz érzékeny vagy? ugyanis pl savanyított tejterméket fogyaszthatnál.
2011. aug. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

azért nem fogyasztok, mert volt olyan, hogy a laktózmentes tejjel készült étel után 30-40 perccel iszonyatos hasmenésem volt, szóval inkább nem szeretnék játszadozni a tejtermékekkel... így is elég megterhelő ez az egész...

így se tudok normális életet élni mostanában

2011. aug. 31. 13:54
 5/9 anonim ***** válasza:
32%
Egy biztos a tüneteid súlyos felszívódási zavarra utalnak ami akár lehet IBDS is.
2011. aug. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az eredménnyel kapcsolatos kérdéseddel kezdeném: a gasztroenterológus azonnal fogja látni, ha IBD-d van, viszont pontos diagnózist csak a szövettani vizsgálat eredménye után fog mondani, ami kb 2 hét. Nyugodtan mondd el neki, hogy félsz a vizsgálattól, főleg az eredményétől és kérd meg, hogy ha lát valamit, akkor mondja el neked, hogy mi az, ha pedig bármi kétely maradt benned, akkor a vizsgálat végén kérdezd meg az orvost. Egyébként te is nézheted a "munkamenetet", ha erősebb idegzetű vagy. A terápiát colitis gyanúja esetén természetesen addig is megkezdi és a gyógyszeres kezelés során pár nap alatt enyhülnek vagy teljesen elmúlnak a tünetek. A vastagbéltükrözéstől meg ne félj, ha rendesen beveszed azt a bombaerős hashajtót, amit felírnak, akkor egyáltalán nem fáj, csak kellemetlen (kivéve ha a népesség azon 1%-ba tartozol, akinek nagyon össze-vissza tekeregnek a belei), ráadásul hamar túl is leszel rajta, csak lazíts. A szövettani mintavétel része sem fáj, inkább csak furcsa, kb. olyan érzés, mintha valaki megcsípne, csak ugye belülről.


Nekem a volt barátom és a jelnelegi párom anyukája colitises, előbbinek neki olyan fájdalmai voltak és erős, véres, nyálkás hasmenése, mindemellett láza is, hogy kórházba is került, fogyott egy csomót, stb., tehát az összes tipikus tünet fennállt nála. Utóbbinak szintén görcsös, véres hasmenése volt, rengeteget fogyott a pajzsmirigy alulműködése ellenére is, nála olyan súlyos volt a betegség, hogy végül az egész vastagbelét kivették (itthon ilyet nem csinálnak, de ő külföldi).


A véres hasmenés egyébként minden colitises betegnél jelentkezik, így valóban gyakori az is, hogy a kezeletlen betegek vérszegények.A gasztroenterológus gondolom magasabb süllyedést látott a vérképedben, ami gyulladásra utal, plusz az alacsony vasat és mivel gasztroenterológus, ő persze hogy vérzésre gondol, egy nőgyógyász endometriózisra gondolna, egy bőrgyógyász pedig gócra a szervezetben.



A tüneteid alapján jó eséllyel lehet, hogy nincs is nagy baj: gondolom a 3 hónappal ezelőtti fertőzésedre antibiotikumot kaptál, ami okozhatott bélgyulladást. Ez pont az általad leírt tünetekkel jár és természetesen gyógyítható! Igyekeztem minden kérdésedre válaszolni, úgyhogy bocsi a terjedelem miatt, ha esetleg valamit kihagytam volna vagy valami más kérdésed van, akkor kérdezz nyugodtan!

2011. szept. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia. Mi lett a tükrözés eredménye? Én is hasonló tünetekkel, közelgő tükrözés előtt állok, hát nem semmi stressz...
2012. jan. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, pontosan ugyanez a helyzet nálam is, két hónap múlva lesz a tükrözés alul-felül, nem kívánom senkinek, amit átélek :-(
2014. dec. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon régi kérdés de kiderült mi volt a gond, jobban vagy?

Nekem napi egyszeri lágy székletem van, de már egy ideje, nálam is érzékenységet néznek.

2020. júl. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!