Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Van olyan tényező vagy rejtett...

Van olyan tényező vagy rejtett betegség, ami hajlamosíthat vashiányos vérszegénységre?

Figyelt kérdés
Ugyanazt és kb ugyanannyit eszek, mint a párom, akinek soha nem voltak ilyen jellegű problémái, míg nekem folyton előjön. Mitől lehet ez?
2011. szept. 7. 14:02
 1/4 anonim ***** válasza:

nőknél ez gyakran előfordul, a menstruációval is veszítünk vasat, amit pótolni kell, míg a férfiak általában ebből a szempontból szerencsésebbek :)

azt nem tudom, hogy ez általános dolog-e, de nekem pl vastagbél problémáim vannak és gyakorlatilag folyamatosan vashiányos vérszegény vagyok (a vas a vastagbélben szívódik fel) érdemes lenne egy nagyobb kivizsgálást csináltatnod, bár szerintem sokaknál ez alkati dolog is

2011. szept. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
B12 hiány, máj eredetű gondok.
2011. szept. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vérzések (ez lehet észrevétlen az emésztőrendszer felső traktusában), emésztési problémák, vas felszívódási problémák, c vitamin hiány, daganatos betegség stb. Lehetne sorolni estig.
2011. szept. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem a gyomorfekélyem okozza. Most kezdek majd antibiotikum kúrát, remélem, rendbe hozza.

De amúgy lehet hormonprobléma is (amitől erősebben/hosszabban menstruálsz, a nagy vérveszteségtől vashiányod lesz), daganat, valami egyéb belső vérzés is, vagy felszívódási zavar.

2011. nov. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!