Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan tudtad legyőzni a...

Hogyan tudtad legyőzni a pánikbetegséged, leküzdeni a pánikrohamaidat, ha sikerült?

Figyelt kérdés
Voltál orvosnál, vagy magadtól sikerült? Jól jönne pár jó tanács, mert én is pánikrohamokkal küzdök...
2011. szept. 8. 17:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nekem folyamatos szorongásom volt, jelentős fogyással. Az utcára sem tudtam kimenni, úgy remegtem. Orvoshoz mentem, mert a vérnyomásom és a pulzusom is nagyon magasra felnyomta. A pszihiáter adott nyugtatót és antidepresszánst. Kb 6 hónapig szedtem a leépítéssel együtt, és már nem szedek semmit. Amikor már kicsit jobban lettem, pszihológushoz mentem, aki megtanított relaxálni. Erős elhatározás kell, hogy meggyógyulj, és persze én nem vagyok gyógyszer ellenes. Nekem nem sikerült gyógyszer nélkül meggyógyulni. Én aludni sem tudtam a betegségem alatt, csak keveset. A betegség legyőzéséhez nélkülözhetetlen valami rendszeres fizikai aktivitás, valamint Neuroptim vitamin szedése. Ha sikerül a negatív gondolataidat elterelni és pozitívakkal helyettesíteni, akkor fogsz meggyógyulni. Én a Titok cimű könyvet használtam /Rhonda Byrne az írója/ segédletnek.
2011. okt. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha valódi pánikrohamokról van szó, akkor javaslom, hogy mindenképpen fordulj pszichiáter szakorvoshoz. Van, aki azonnal gyógyszeres terápiát ajánl (vagy arra akar állítani, de ma már neked is vann beleszólásod!), úgymond tűzoltásnak, és EMELLETT pszichoterápiát. Ha valaki csak gyóygszert ad és semmi terápiát mellé, azt azonnal hagyd ott!


Ha elbírod a pszichoanalízist, az pl. kiváló. Gyökerestül takarít ki, és a pánikrohamaid garantáltan megszűnnek - csak ez kicsit fájdalamsabb út és időigényes is. De úgyis a doki látja, amikor felméri a személyiségedet, hogy mennyi a pszichés teherbírásod, hogyan tudsz megküzdeni a szrongásokkal stb. Magyarul: milyen terápia lenne neked a leghatékonyabb.


Pánikrohamokra nem ajánlom a házi kezelést, mert a kezeletlen pánikrohamok gyorsan rosszabbodnak, erősen és hamar rombolják a személyiséget, és gyorsan szövődnek alkoholizmussal (sokan úgymond öngyógyításként először mindenféle gyógyszerrel, droggal vagy alkohollal próbálkoznak), drogabúzussal, agorafóbiával és más egyéb ronda nyavalyákkal is.


Ha klinikai szakpszichológushoz mégy, az sem rossz, de komoly pánikrohamok esetén nemigen úszod meg, hogy először ne kapj valamiféle gyógyszert. Nem kell tőle félni, nem jelenti azt, hogy egy életen át gyógyszeren fogsz élni, csak annyit, hogy amíg a meggyengült éned miatt a mindennapokban szükséges, addig kapod.


Jobbulást!

2011. okt. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!