Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Kb.2 napja nagyon fáj a fejem...

Kb.2 napja nagyon fáj a fejem és semmi sem használ. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Hullámokban jön a fejfájásom, de ha lehajolok, mindig felerősödik. A homlokomnál érzem, a látásom sem tökéletes miatta, fáj a jobb szemem és kicsit szédülök is. A gyógyszerektől nem múlik el. Mi lehet erre a megoldás?

Lány, 22


2011. szept. 13. 12:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hányadszor fordul elő.

Ha migrénes-fejfájós vagy és ez a szokásos állapot, akkor egyszerűen megvárod, míg elmúlik, ha teheted, fekszel egy sötét szobában.

Ha nem vagy fejfájós, de mostanában szokott fájni a fejed, elmész a házidokihoz és kérsz beutalót a neurológiára, kivizsgáltatod, mitől fáj.

Ha első eset, mert eddig sose fájt, akkor vagy most elmész a házidokihoz, vagy reménykedsz, hogy holnapra elmúlik és elfelejted az egészet, és csak akkor mész dokihoz, ha ismétlődik a dolog.

2011. szept. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Kezdj a szemészeten. A rossz szemtől is fájhat a fej, szédülés is lehet, lüktető érzés is a fejben...
2011. szept. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A citromos kávé állítólag csodákat tesz.. Én még nem próbáltam, ennyire még sohasem fájt, hogy erre fanyalodjak....
2011. szept. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Tényleg lehet szemprobléma, de nem egyik napról a másikra ilyen erősen.

A szédülést és a szemfájást valószínűleg a fejfájás okozza, ami ezeken kívül még hányigert is okozhat.

A kávét nagyon nem ajánlanám, sem citrommal, sem anélkül, mert ha magas a vérnyomásod (attól is fájhat, meg az alacsonytól is - de gondolom, nem tudod megmérni), csak rontasz a helyzeten.

Esetleg kérj meg valakit, hogy maszírozza meg a válladat és a nyakadat. Lehet, hogy javít, de szerintem el nem mulaszja, legalábbis nekem nem. Mert izomgörcs is okozhat migrénes fejfájást.

Első

2011. szept. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Én migrénes vagyok, nálam sajnos a fogamzásgátló az ami betett, és a fejfájásomat olyan mértékre fokozta, hogy szédülök, hányinger, és a nap minden percében iszonyatos lüktetés van. Erre jön a front érzékenységem, ami ezt legalább meg2szerezi, szóval ott tartok, hogy már feküdni is rossz. Rajtam sem segít semmi, az alvás az egyetlen megoldás, na de ugye nem aludhatunk mindig.
2011. szept. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az eddigieket köszönöm! Nem tapasztaltam még ehhez hasonlót. Észrevettem, hogy ha kimegyek a verőfénybe, még jobban hasogat, de folyton csak a homlokomnál. Hát, esélyes, hogy házi doki lesz ebből.
2011. szept. 13. 12:45
 7/12 anonim ***** válasza:

romlott a látásod is és sokat szédülsz/ fáj a fejed??

Szerintem gyorsan kellene csináltatnod egy CT-t!

2011. szept. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én frontérzékeny vagyok, gyógyszerek nem segítenek. Próbáld a kemény cukrok szopogatását. (komolyan mondom, nekem az enyhíti)
2011. szept. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Fontérzékenységre szedjetek Béres Antifrontot, nekem nagyon bevált.

A másik, ami bevált: a húsfogyasztás minimalizálása (nem vagyok vega!), valamint rendszeres sport.

2011. szept. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Van ilyen, h Béres Antifront??? Fejfájásra?
2011. szept. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!