Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehetnek ilyen súlyos tünetei,...

Lehetnek ilyen súlyos tünetei, következményei, utóhatásai annak, hogy a masszőr (csontkovács? ) kiropogtatott?

Figyelt kérdés

Holnap lesz 2 hete, hogy elmentem masszőrhöz, mert szokott fájni a hátam. Ennél a pasinál még nem voltam, és számomra teljesen meglepő módon ő nem csak masszírozta a hátam, hanem a gerincemet, nyakamat kiropogtatta. Ilyet csak a filmekben láttam, a fejemet annyira megtekerte, hogy azt hittem letöri:) Nem fájt, csak ijesztő volt, de utána tényleg nagyon jó érzés volt.

De kb. 5 nappal később a jobb karom elkezdett fájni, mintha iszonyatos izomláz lenne, vagy egy rándulás. Nem törődtem vele, gondoltam elmúlik.

Majd ezután 2 nappal, elkezdett fájni hátul, lent az egyik fogam. Aztán ugyanott fönt is. De nagyon, aztán ez a fájdalom "tovább ment" az egyes fogamhoz, onnan tovább sugárzott az orromhoz, és az arccsontomba. Most vasárnap reggelre pedig be is dagadt az arcomnak ez a része, és a nyakam is elkezdett fájni, a nyirokcsomóim megduzzadtak.

Ma már egész jó volt, szóval érzem, hogy mászok ki belőle, de az elmúlt napok fájdalmasak voltak, beszedtem jópár fájdalom csillapítót:(

Tegnap voltam orvosnál, és mivel minden tünet csak a jobb oldalamon jelentkezett, így azt hitte, hogy arcidegzsába. De az ennél sokkal komolyabb fájdalommal jár, szóval azt kizártuk. Elküldött a gégészetre, ma megröntgeneztek, nincs arcüreggyulladásom se...

Csütörtökön megyek fogorvoshoz, vele is beszélek erről, de teljességgel kizárom, hogy ez fogprobléma lenne.


Szinte biztos vagyok benne, hogy ez a hátmasszázs (illetve a kiropogtatás) utóhatása.

Ebben a szalonban látássérült masszőrök dolgoznak (a férfi 20 évig judosokat kezelt), a szaktudása felől nincs kétségem, nem gondolom, hogy rosszul csinált volna bármit.

De ilyen lehetséges???


2011. szept. 13. 22:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát látod, hogy lehetséges. Érdekes. Ide én is elmennék. :) Megírod privátban az elérhetőséget? Egyébként anyósomnak arcidegzsábája van, és neki pl nem járt fájdalommal, lehet, hogy mégis az van neked is. :)
2011. szept. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Elküldtem:)

Az idegzsábát azért nem gondolnám, mert nekem folyamatosan fájt napokig, az pedig hirtelen nyilall bele az idegbe és csak rövid ideig tart.

2011. szept. 13. 22:53
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem lehet attól. nővérem majdhogynem rendszeresen jár ilyen kezelésre és soha semmi baja nem lett. ráadásul különböző emberekhez, nem ugyanahhoz. Valamint 5 nap után kezdődött el. Ha a kezeléstő lenne, akkor min 24 órán belül lenne.

É nmég nem voltam csontkovácsnál, se maszíroztatni, de az utóbbi pár évben ősszel mindig el kezdenek fájni a fogaim, olyanok, amiknek nincs is baja és kijön a nyirokcsomóm is, fájdalmasan. Egyszerűen csak érzékeny lettem a változékony és lehűlő időre. Az első kört (mert pár napig tart, utána kimarad pár hét és újra elő jön) múlthéten kaptam.

2011. szept. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!