Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől fáj a mellkasom közepe,...

Mitől fáj a mellkasom közepe, szúró érzés?

Figyelt kérdés

Olyan mint ha izomláz fájna és plusz meg belehasít egy szúró érzés is ha előre hajolok ...

22/F


2011. szept. 15. 09:25
 1/10 anonim ***** válasza:
nincs gyomorsav túltengésed? szívrohamhoz hasonló tüneteket is tud okozni akár (sokan össze is tévesztik a kettőt)
2011. szept. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Nekem is voltak néha vannak is ilyen tüneteim. A gyomorsav túltengés mitől van? És hogy lehet tenni elenne?
2011. szept. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

nem hiszem h van gyomorsabam..


lehet nől a mellkasomnál a csont?!

2011. szept. 15. 19:30
 4/10 anonim ***** válasza:

gyomorsava mindenkinek van! és legtöbbszőr az okoz mellkasi fájdalmat. vagy bármilyen probléma a gyomorral.


Tenni ellene úgy lehet, hogy odafigyelsz mit eszel: se túl zsíros, se túl fűszeres. Attól is rosszabb, ha közvetlenül evés előtt vagy után sokat iszol, mert a sima víz pl. felhigítja a gyomorsavat, ami lassabban bontja le a kaját, amit megettél és ezért mégtöbbet termel. Ha nem akarsz diétázni, akkor étkezés előtt és után igyál meg egy kanál almaecetet egy pohár vízben elkeverve. Az segíti a gyomorsav munkáját.

2011. szept. 16. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Rheeza ***** válasza:
100%
Ilyenem (szerintem ez) nekem is volt, nem tudom hogy esetleg ha hátra feszíted a felső testedet, magyarul kitolod a mellkasodat, talán van 1 kis roppanás is és ha az "kiroppan" utána teljesen elmúlik és igen előre hajláskor valami borzadály. Nekem ez reggelente volt felkelésnél, Dietze szindróma, magyarul a szegy csontnál ahova kapcsolódik a borda, ott van begyulladva, illetve csonthártya van begyulladva. Volt hogy ha nem sikerült "kiroppantanom" akkor 2 napig bármiféle mozgás ami a felsőtestemet igénybe vette kínszenvedés volt. Nem sok mindent tudsz tenni ez ellen, elmehetsz orvoshoz, de én vártam és elmúlt mikor lanyhult a gyulladás.
2011. szept. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Rheeza ***** válasza:
Gyomorégés meg hogyan lehetne ? az belső szervi probléma, és nem a mellkasod szúr tőle.. Reggel egy 1.5L palackba tölts bármiféle innivalót, csak lehetőleg ne savas ízűt PL fanta citrom/narancs, és ne szénsavasat, és tegyél bele 1 kávéskanál szóda-bikarbónát, és azt szopogasd nap közben, vagy ha éppen rád jön a savas inger húzz le pár kortyot, és egyél lúgos ételeket. Google a barátod, és még annyi hogy ez nem kifejezetten egészséges, szal ne ezzel éld le az életedet mert a túl sokáig tartó "mesterséges" lúgosítás nem annyira jó dolog. persze nem halsz bele 2 nap után, ne értsd félre.
2011. szept. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%

nem gyomorégés mondtam, hanem savtúltengést. Nem ugyanaz, a gyomorégés átmeneti, 1-2 napos. A túltengés meg tovább tart és igen, az egész mellkasban okozhat szúró érzést (tapasztalat) ugyanis ilyenkor a gyomorsav visszamegy egészen a nyelőcsőig és akkor az egész utat végig marja.


Egyébként még az is lehet kérdező, hogy valamelik bordádnál becsípődött egy ideg, aztán begyulladt. Mióta van ez a problémád? Az ilyen általában magától elmúlik pár nap után.

2011. szept. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, mikor gondom volt a gyomorsavval, akkor még a hátam is fájt tőle, mert kisugároz!
2011. szept. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Rheeza ***** válasza:
100%
Hát ez leginkább kajálások után van több órán keresztül és fájhat előre hajolásnál is de mondom többnyire kajálás után és ált. savas szájíz követi és mind e-melett nagyon ritka, ha ezek nincsenek akkor ez off ebből a szempontból.
2011. szept. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

reggel felebredeskor ereztem aztan estre jobban fajt..almombol is felebredtem parszor h nagyon faj....de mara mar nem elmult a fajas. :)

koszi szepen a valaszokat

2011. szept. 16. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!