Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A köldököm mellett, lüktető...

A köldököm mellett, lüktető érzést szoktam érezni, mi lehet ez?

Figyelt kérdés
2011. szept. 21. 07:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Sok minden lehet, ahhoz hogy egyáltalán tippeket tudjak írni, légyszi írd meg ezeket: Mennyi idős vagy? Milyen a testalkatod? Értem ezalatt, hogy nagyon vékony magas vagy-e? Mindkét oldalon érzed-e, vagy főleg az egyiken? Milyen gyakran érzed ezt? Nyugalomban jelentkezik vagy főleg terhelésre, ha pl. sokat futsz, vagy izgatott vagy?
2011. szept. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
35 éves, 160 cm,sovány testalkatú, és talán terhelésre, de stresszre biztos jelentkezik ez az érzés,de van hogy csak érzem ha oda teszem a kezem, és csak a bal oldalon.
2011. szept. 21. 19:36
 3/6 anonim ***** válasza:
A hasi aorta lüktetését érzed.
2011. szept. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, én is amiatt kérdeztem meg, mert ha sovány vagy, akkor elképzelhető, hogy a hasi ütőeret érzed, de lehet az is, hogy van egy aneurysmád, és az nem annyira jó... Utrahanggal lehetne talán megállapítani. Még az érdekelne, hogy ez mindig is volt, vagy csak úgy kialakult, erősödik az érzés? Fogytál esetleg többet az utóbbi időben?
2011. szept. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Már gyerek koromban is éreztem, és örökké nagyon sovány testalkatú voltam!
2011. szept. 22. 13:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor ez valóban a legegyszerűbb, ami lehetséges, amit előttem is írtak, hogy a hasi aorta lüktetése. Csak szeretek minden komolyabbat kizárni az az igazság. Ha sovány vagy, és mindig is megvolt ez az érzés, akkor tényleg ez a valószínű diagnózis, de egy nagyon kis esély van rá, hogy nem csupán ennyi, szóval ha 100%-ig ki akarsz zárni olyan dolgokat, amik komolyabb betegségre utalnak, menj el a háziorvosodhoz, és kérd meg, hogy csináljon egy hasi ultrahangot, ha nincs neki, akkor meg utaljon be. Természetesen más a helyzet, ha a lüktető érzés kialakulása óta volt már ilyen vizsgálatod, mert akkor megnyugodhatsz, azon észrevették volna, ha baj van.
2011. szept. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!