Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehet csináltatni csak úgy,...

Lehet csináltatni csak úgy, teljes kivizsgálást?

Figyelt kérdés
Megnézik a vérem, a szerveimet, hogy rendben vannak-e. De úgy hogy nincs semmi tünetem, csak még sosem vizsgáltak meg, mióta megszülettem. A tüdőszűrés eredményét egyébként, ki nézi meg? Ott helyben kiértékelik, vagy el kell vinnem orvoshoz?
2011. szept. 23. 18:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak úgy nem csinálnak, nem arra való a TB. Ha valami panaszod van, akkor küldenek vizsgálatra! A tüdőszűrés eredménye meg jó egy hét.
2011. szept. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

lehet csináltatni kivizsgálást, én is szoktam...

én fél-egy évente elmegyek a háziorvoshoz, kérem, hogy utaljon be laborba, vesznek vért, viszek vizeletet, majd az eredményt visszaviszem a háziorvoshoz és megnézi, hogy minden okés-e. Tüdőszűrésre én csak akkor megyek, ha ne adj'Isten a munkahelyemen kérik, de életemben eddig 2szer voltam, de annak is van 1-2 nap alatt eredménye nálunk.

2011. szept. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó!

És a szervek rákszűrését?(ultrahag) Már tényleg csak akkor nézik meg, ha már fáj is? Akkor már jóformán mind1 nem?

Igen, 18 évesen kíváncsi vagyok az állapotomra..Hidd el szerintem annyi tb-t sem használok majd, mint amennyit befogok fizetni, nme vagyok egy beteges típus, szerintem olyan 10 évente beleférne egy teljes kivizsgálás mindenkinek..

2011. szept. 23. 19:00
 4/6 anonim ***** válasza:

ha jófej a háziorvosok, szerintem nyugodtan kérdezd meg, hogy nem csináltatna-e neked ultrahangot. majd ráírja, hogy hasfájásod volt és kész. én is voltam már úgy.

egyébként az ultrahang nme mutat ki igazán jól rákos elváltozásokat, a véreredmény utalhat rá, és ha valami érték (ezt nem tudom, nem vagyok orvos :)) eltér, fognak tovább vizsgálni. Elméletileg a vérből is ki tudják mutatni, hogy van-e rák vagy nincs, de azt sima laborban nem csinálnak, és tényleg csak indokolt esetben (gondolom drága)

ja, hát akkor én sem tudom mire való a TB....én befizetek annyit egy évben, hogy a városunkat kivizsgáltathatják belőle, akkor tőlem ne sajnálja senki azt az évi 2 vérvételt....

2011. szept. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

NEM létezik teljes kivizsgálás. Minden további nélkül kérhetsz beutalót a házidokidtól vérvételre, vizeletvizsgálatra, elmehetsz tüdőszűrőre, vastagbélrákszűrésre, ha lány vagy mehetsz méhnyakrákszűrésre, emlőrákszűrésre, ha fiú vagy mehetsz prosztatavizsgálatra.

Ha ezen kívül mást is szeretnél, akkor mehetsz magánklinikára tumormarker vizsgálatra, hormonvizsgálatokra meg mindenféle állapotfelmérésre. Ha sok pénzed van akár MRI-re vagy CT-re is elmehetsz.

De ilyen vizsgálatokat ok nélkül nem fognak csinálni. Egyrészt iszonyatosan drága, másrészt azért, mert olyanoknak kell a hely és az idő, akiknek tényleg bajuk van.

2011. szept. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

És, ha a suliban lesz véradás, én meg adok, akkor elvileg ott is kiderül, ha bajom van, mert gondolom megvizsgálják, nem teszik csak úgy a többihez, nem?

Köszönöm utolsó, hogy felsoroltad, miket lehet csináltatni, pont ilyesmi válaszra vártam! Ha tudok majd, mindenképp elmegyek.

2011. szept. 25. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!