Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől fájhat ennyire a szívem?

Mitől fájhat ennyire a szívem?

Figyelt kérdés

Mostanában sokszor fáj a szívem. Szorít az egész mellkasom, szúr a szívem, alig kapok levegőt ilyenkor. Természetesen voltam orvosnál, csináltak EKG-t + más vizsgálatokat és minden rendben volt.


Az orvos szerint lehet a stressztől is, és igaz, hogy nagyon stresszes vagyok mostanában. Szerintem kevesebb okom van stresszelni, mint a legtöbb embernek, de mégis mindig szorongok, aggódok mindenen, a fejembe veszek butaságokat, és azon kattogok egész nap (pl. mivan ha megcsal a párom, sosem találok munkát, stb. - de ez csak egy példa volt). Próbálom ezt abbahagyni, de egyszerűen nem megy.


Az orvos írt fel szorongáscsökkentőt, de nem akarok gyógyszert szedni annyira. Valakinek valami ötlete esetleg?


A normális válaszokat köszönöm.


2011. szept. 28. 11:25
 1/6 Hungy ***** válasza:

Ha egyébként minden rendben, akkor nagyon is valószínű, hogy a szorongás okozza. Én is átestem már ezen, de olyan durva rohamaim voltak, hogy a mentőket is ki kellett hívni, pedig csak stressz volt, semmi más. Muszáj volt nyugtatót szednem, pedig nem akartam én sem.


Végül addig kutattam, amíg rá nem találtam az autogén tréning nevű relaxációs gyakorlatra. Kértem beutalót a pszichiátriára a körzeti orvosomtól, ott pedig megkértem a pszichológust, hogy írja fel nekem az autogén tréninget. (Ugyanis így ingyenes.) Azóta elmúltak a tüneteim, de ha mégis jönne újból, csak elkezdem a gyakorlatot, és 2 perc alatt elmúlik. Bárhol végezhető, még az utcán is, mert kívülről nem látszik, mit csinálsz.

2011. szept. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Hungy ***** válasza:
Ja, és természetesen elhagytam a nyugtatókat.
2011. szept. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 ko.marcsi válasza:
Minden betegség lelki-gondolati.Tehát elsősorban azon a szinten kell gyógyítani.Valóban hatásos ilyenkor az ellazulás,meditációs technikák gyakorlása.Minden nap 30 perc az egészségedért,és a gyógyszermentes életért.
2011. szept. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Azt hiszem utánanézek ennek, és ki fogom próbálni. Gyógyszert mindig csak legvégső esetben veszek be, nem akarok állandó jelleggel azt szedni.
2011. szept. 28. 12:18
 5/6 anonim ***** válasza:
KEdves kérdező, velem is ugyan ez van, én éjszaka riadok fel, hogy nem kapok levegőt, de napközben is elő szokott fordulni. az előttem levők jóval hasznosabbakat írtak. én csak szólok, hogy tudd nem vagy egyedül ezzel a problémával. ne aggódj olyanon ami nem rajtad múlik, vagy még nincs, vagy amin nem tudsz változtatni, az akaraterő és a pozitív gondolatok sok mindenen átsegítenek. Ha van még valami, itt megtalálsz.... :-)
2011. szept. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, aranyos vagy! :)
2011. szept. 29. 07:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!