Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Rendszeres reggeli székletre...

Rendszeres reggeli székletre mi a biztos módszer?

Figyelt kérdés

2 liter vizet megiszom naponta. Reggelizem+ tejeskávé+ vitamin.

Heti 4-szer sportolok és normálisan étkezem. A súlyom rendben van, nem dohányzom. Vannak olyan időszakok mikor rendszeres a székletem,de ez nem mindíg van így. Van hogy 3 naponta tudok csak és ez nem jó nekem,érzem a hasamon!

Este lefekvés előtt Actíviát eszem,de az sem segít. Van valami ötletetek,estleg jól bevált módszer??? Hashajtós szerek nem érdekelnek és a hashajtós tea sem!


2011. szept. 29. 10:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan módszerről hallottam, hogy felkelés után iszol egy nagy pohár vizet éhgyomorra és az előidézi. Én éjszaka többször is felkelek és szomjas vagyok hát iszom, reggel mindig van székletem. Ha nem iszom éjszaka nincs. A lényeg hogy éhgyomorra idd, egy próbát megér.
2011. szept. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Este egyél joghurtot, és keverj bele 1-2 evőkanál lenmagot. Nekem bevált :)
2011. szept. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Én amióta főiskolára járok, minden reggel elmegyek wc-re. Talán az idegesség miatt, vagy nem tudom.

Amúgy reggel nem kávét szoktam inni, hanem sima feketeteát, és ahogy egy kicsit "felébreszti" a hasamat, kell mennem. Egy próbát megérne.

2011. szept. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
0%
vegyél be hashajtót.
2011. szept. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Rostra van szükséged.

Egyél rengeteg zöldséget-gyümölcsöt, müzlit.

2011. szept. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Èn szerencsés vagyok. A sima hétköznapokon megoldom úgy, hogy alapban sok vizet iszom es sok zöldseget gyümölcsöt eszem. Reggelire joghurt valamilyen gyümölccsel, aztán kávé, mert az kell ahhoz is, hogy magamhoz térjek.

Ha viszont valami gixer van, tehát nem alszom otthon, akkor nem ragaszkodom a reggeli wc-hez. ilyenkor nem eszem iszom ezt a joghurt-kávé kombót, és akkor nem kell.

2011. szept. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Én 3-4 éve voltam így, mint te. Csak én Actimel-t ittam, minden reggel egyet, kb. 3-4 héten át, éhgyomorra. Nálam annyival rosszabb volt a helyzet, hogy dohányoztam, soha nem reggeliztem, teljesen rendszertelenül étkeztem és teljesen rendbe hozta, azóta minden reggel szinte óramű pontossággal megyek wc-re. Úgyhogy én csak ajánlani tudom az Actimelt (tudom h az Activia is hasonló, de nekem ez jött be és főleg az h reggel, éhgyomorra). Ha az első pár hétben azt tapasztalod majd, h megy a hasad reggel, stb. akkor ne ijedj meg, folytasd tovább mindenképp! Ez tényleg helyrerak!
2011. szept. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
én minden reggel éhgyomorra bekapok egy evőkanál lenmagot, iszom rá egy nagy pohár vizet és ez szépen rendben tartja az emésztésemet
2011. szept. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkozz többféle emésztésserkentővel. Nekem - bár tudom, hogy egészségtelen - az éhgyomorra kávé+cigi vált be. És ragaszkodom is hozzá, mert amúgy alapból 3-4 naponta kellene vécéznem, de volt olyan is, hogy több mint egy hétig nem mentem el, de akkor már rosszul voltam. Inkább ez, mint az :)
2011. szept. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
92%
Minden reggel egy két evőkanál müzli.
2011. szept. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!