Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 55-65 közötti pulzus normális?

55-65 közötti pulzus normális?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok, vérnyomásmérővel méregettem. (sokat fáj a fejem, és mondta a doki, hogy mérjem a vérnyomásom, de az normális :107/61 és 127/77 között van, csak a pulzusszám tűnt nekem alacsonynak, ilyen 56,57,61 stb...)
2011. okt. 1. 16:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a pulzusod alacsony, a vérnyomásod is. Nem csodálom ha 107-tel fáj a fejed...
2011. okt. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

hát inkább a 120 körüli a jellemző.. Sőt ritkán van, hgoy felugrik, és olyankor 170/90 is van...(ez a ritkább)

Nem értem, hgoy akkor egyszer alacsony, egyszer magas...? Mit csináljak..? :S

2011. okt. 1. 16:32
 3/12 anonim ***** válasza:
Írd szépen az értékeket és mutasd meg az orvosnak. De jobb lenne minél hamarabb kardiológiára menned így...
2011. okt. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

azt nem írtam, hgoy mostanában nem nagyon mozgok, scak a reggeli 10 perc séta az állomásig, meg visszafelé ugyanez, és napközben csak tengek-lengek, szóval mostanában nem nagyon vagyok aktív... Kardiológiára kéne mennem ezzel? nem fognak ott kiröhögni?

(hogyan mérjem a vérnyomásom, miylen időközönként?)

2011. okt. 1. 16:36
 5/12 anonim ***** válasza:

Ezt inkább a háziorvosoddal kéne megbeszélned akkor...

Mondjuk szerintem ilyet nem csinálhat az, ha ellustulsz kicsit.

2011. okt. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

a háziorvosommal az a baj, hogy le sem sz*rja.

Voltam már vele fejfájással meg ezzel a vérnyomás"zavarral" is, és annyit mond , hogy aha...hát ez nem túl jó.. majd jöjjön vissza egy év múlva, akkor megint megnézzük. Aztán küld a rákba..

2011. okt. 1. 16:46
 7/12 anonim ***** válasza:
Akkor egy másik háziorvost kellene keresned.
2011. okt. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Akkor a nővértől kérj beutalót a kardiológiára, szerintem érdemes lenne nálad egy terheléses vizsgálat, és otthoni 24 órás megfigyelő egy napra, hogy tényleg mindig ilyen ingadozó a vérnyomásod, és ha igen, akkor miért.

Otthon mérd legalább 3-5ször, és azt is jegyezd fel, hogy mit csináltál előtte, ügyelj arra, hogy nyugalmi helyzetben mérjétek, könyök felett, annyira legyen szoros, hogy beférjen alá pont a kisujjad mikor felteszed. Vizsgálat közben ne mozogj, ne beszélj.

Illetve iszol-e kávét, teát, más koffein tartalmú italt vagy étrendkiegészítőt, ha igen hagyd el egy időre, hátha javul tőle a helyzet.

Azt is figyeld, hogy milyen front van, és aznap milyen értékeket produkálsz, az is befolyásolhatja sajnos.

És egyél sok meggyet, szívvédő hatása van.

2011. okt. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Egy nap egyszer mérd meg, az elég, de lehetőleg ugyanabban a napszakban legyen, és ne evés után, mert az torzíthatja az eredményt. Amúgy ha általában 120 körüli felső értéked(a 107 amúgy teljesen egészséges szisztolés érték, a WHO szerint szisztolés vérnyomás érték 100-130 hgmm közt kell legyen), és az alsó meg 80 körüli(60-85 asszem, vagy ilyesmi), akkor szerintem nincs bajod... Fejfájást meg amúgy nem okoz alacsony vérnyomás, illetve ez így nem igaz, de jó általában alacsony vérnyomásnál szédülés a jellemzőbb :). Bár ha néha felugrál magától 170-re mindenféle sport, izgalom, vagy megerőltetés ellenére, az nem jó, pláne ennyi idősen. Egy jó hónapig próbáld meg méregetni így, aztán kérj időpontot a kardiológiára. A pulzusod se ijesztően alacsony amúgy... 72 az csak egy viszonyítási szám, egy középérték, de ha tartósan 60-80 közt van az nem gond, bőven egészséges. Az, hogy néha lemegy 56ra az lehet azért mert épp rendszertelenül méred és épp evés után mérted, vagy vasárnap reggel, vagy bármi ilyesmi. De egy orvosi vélemény nem árt, szóval ha más nem a háziorvosoddal konzultálj egyet :), és nem kell megijedni, az elmondottak alapján szerintem nem lesz komoly. De egy kis mozgás nem ártana nem? ;)
2011. okt. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

Igen, kis mozgás nem ártana, de nem vagyok olyan lelki állapotban, hogy most tudjak...

MEg aztán az sem hozza meg a kedvemet, hogy a fejem folyton zúg, kicsit olyan, mintha szédülnék, néha úgy is érzem, mintha koordinációs zavaraim is lennének.. :S

2011. okt. 1. 17:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!