Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért utasítaná vissza (egy...

Miért utasítaná vissza (egy felmérés szerint) az onkológusok 3/4-e a kemoterápiát ha daganatos lenne?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 29. 14:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Mert a legtöbb daganatfajta esetében kicsi a gyógyulás esélye kemoterápiával, azzal csak a pácienseket áltatják, hogy sokat javít az állapotukon. Reményt adnak nekik és sok esetben a lehetséges gyógyulás tudata segít a legtöbbet. Embertelen procedúra, még inkább legyengít, kihullik a hajad. Én sem vágnék bele.
2009. ápr. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem azért, mert látják a százalékokat. Látják, hogy mennyi szörnyű mellékhetása van ennek a kezelésnek, ugyanakkor a gyógyulás esélye ehhez képest alacsony. Én úgy gondolom, hogy ezért.

Egyébként ez olyan, hogy amíg az ember nincs ilyen kiszolgáltatott helyzetben, addig könnyebben beszél dolgokról. Viszont ha szó szerint a túlélésért kell küzdenie, akkor "felébred" a hihetetlen életösztön.

2009. ápr. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szeretném kérni a kedves kérdezőt, hogy bizonyítsa be, linkel is alátámasztva, hogy hol találkozott ezzel a felméréssel, ami a kérdésében állított eredményt hozta.

Köszönettel:

egy többszöri kezelésen átesett, remisszióban lévő beteg.

2009. ápr. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Tisztelt Kérdező!

Ajánlom figyelmébe dr. Ládi Szabolcsot, aki az „Értetek vagyunk" Daganatosok Egészségéért Alapítvány Elnöke.

Ő pontosan ismeri a felmérés eredményeit.

2009. ápr. 29. 15:34
 5/13 A kérdező kommentje:
A kérdés nem a betegekről, hanem az orvosokról szólt.
2009. ápr. 29. 15:35
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én ebben a témában az Országos Onkológiai Intézet onkológus szakorvosainak, Prof. Kásler Miklós és szakmai körökben nemzetközi elismerést és megbecsülést szerzett munkatársai válaszait tekinteném mérvadónak. Ők talán meg tudnának győzni, de nem egy háziorvos!!(hol itt az onkológus?? ...bizonyos táplálékokkal, számos betegség is gyógyítható??!) Ha ez a daganatos megbetegedésekre is általában igaz lenne, már nem ismernénk ezt a betegséget! De sajnos ez nem így van! Addig míg a betegek, több mint 50%-át a mai kor kemoterápiájával meg tudják menteni, addig ezt alkalmazni kell. Megjegyzem a ma használatos kemo. szerek kellemetlen és veszélyes mellékhatásukban messze elmaradnak a 10-15 évvel ezelőtt használtakhoz viszonyítva. De azt is, tapasztalatból tudom,hogy túl lehetett élni.

A háziorvossal kapcsolatos egyik cikk:

[link]

2009. ápr. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Csak még annyit szeretnék hozzáfűzni az előzőekhez, hogy a Rákbetegek Országos Szövetségében, ( [link] még egyszer sem hallottam megemlíteni, Dr. Ládi Szabolcs nevét, pedig nagyon sok előadásukon (18 éve) részt veszek, mint tag. Még annyit, hogy a szövetségben is sok un. táplálék kiegészítőt megismertetnek velünk, (amit Dr. Ládi a kemoterápia helyett javasol!) ...ami a különböző terápiák mellett, azt kiegészítve segíti a gyorsabb gyógyulást, csökkenti a kezelések mellékhatását és a betegség újbóli kialakulásának a megelőzésének a kockázatát!.
2009. ápr. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Örömmel tájékoztatjuk az április 24-én induló Országos Road-show-ról, melynek főelőadója Dr. Ládi Szabolcs

www.avf.hu/hok/orszagjaroroadteljes.doc


[link]

(A pontosítás kedvéért, ebben a cikkben jelent meg, a feltett kérdésben idézet mondat.)

2009. ápr. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az embernek az ad erőt az élni akaráshoz, ha van miért élnie.

Többek között.

Nagyon sok múlik, azon, hogy meg e akarunk gyógyulni.

Ha a tudatalattinkban eldöntöttük, hogy sikerül vagy nem túlélni a betegséget ez szerintem több, mint 80%-ban segít vagy árt a betegségnek.

Kell, hogy legyen mellettünk valaki, mert ha egyedül vágunk bele, az nagyon nehéz.

A táplálék kiegészítőkkel kapcsolatban csak annyit, hogy Édesapám szedett két fajtát, de ezek mindegyike többet ártott, mint használt.

Olyan értelemben mondom, hogy érzékeny volt az egyes összetevőkre.

Így ezeket nélkülöznünk kellett.

A közvetlen környezetemben Én azt vettem észre, hogy a kemó csak időhúzás.

De aztán hamar gólt lő a jó isten!

2009. máj. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
dr.Ládi Szabolcs a Szent-Györgyi Albert Táplálkozástudományi Intézet kutatóorvosa,rákkutató.
2009. máj. 8. 07:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!