Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Létezik olyan hogy valaki...

Life is beautiful kérdése:

Létezik olyan hogy valaki "fázós", vagy csak kitaláljuk? Ha igen, mitől lehet?

Figyelt kérdés

és lehet ezen valahogy változtatni, mer nagyon idegesítő hogy mikor más ujjatlanba ,én két pulcsiba !fázok!

18f


2011. okt. 17. 07:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem egyforma a hőérzékelésünk, az sem kellemesebb, ha valakinek mindig melege van.


[link]

2011. okt. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
gondolom vasággyal együtt vagy 50 kiló, azért fázol
2011. okt. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Miért akarsz változtatni ezen? Mi idegesít? Az, hogy te vagy két pulcsiba vagy az, hogy mást látsz pólóban?

Egyébként igen, létezik. Általában a kövérkés emberek kevésbé fáznak, mint ahogy a magas vérnyomás betegek is. Különféle tényezőtől függ, ki fázik jobban, ez lehet idegi, neurológiai, pszichés.

2011. okt. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az, hogy ki mennyire fázós, nagyrészt megszokás kérdése. Külföldön nem szokás télen a lakást 20 fok fölé füteni, és ott ennyi mindenkinek elég. Még a kisbabákat sem tartják melegebben, és sokkal kevesebbet betegek, mint MO-on.

Ha tényleg zavar, akkor elöször is a lakásban ne tarts meleget, másodszor ne vegyél fel két pulcsit, csak egyet.

2011. okt. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Fokozatosan állj át, úgy megszokod.
2011. okt. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

10:49

próbálok átállni ,de minden télen fázok sajnos, a kezem, a lábam különösen


a egy pulcsis megoldást választom legtöbbször mikor nincs kedvem mégegyet felvenni ,de ha nem mozgok akkor fázok olyankor is


"gondolom vasággyal együtt vagy 50 kiló, azért fázol" sportolok, 68 kiló vagyok és vékony csontozatú


tehát marad a pszichés ok..:\

2011. okt. 17. 13:44
 7/12 anonim válasza:
68 kg az már TÖMEG! még egy tizes és nem fogsz fázni
2011. okt. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
jah csak, marha gyors az anyagcserém ,hiába kajálom hülyére magam ,semmi..
2011. okt. 17. 14:03
 9/12 anonim ***** válasza:

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 08:00

Elvileg tényleg a 20 fok körüli az egészséges. Nálunk a suliban most kb. ennyi van, és a suli 80%-a, tanárokat is beleértve szabályosan hisztizik, és kabátban van. Ez most erős, udvariatlan kifejezés, de ez írja le a helyzetet.



Én főleg pszichés okból lettem hidegkedvelő és sokkal kevésbé fázós (ja, amikor fázós voltam, az is eléggé pszichés okból volt, amennyire emlékszem). Egyre jobban megutáltam, hogy télen sok helyen túl erős a fűtés, ott is, ahol kabátban vagy; meg azt is, hogy nem szellőztetnek, ezért szabályosan nem lehet levegőt kapni. Ezzel párhuzamosan egyre jobban zavart, mennyire fázósak körülöttem, és hogy csak 25 fok felett kezdik jólérezni magukat.



Szóval, Kérdező, szerintem te is gyúrj rá valahogyan a dologra pszichésen is.

Amúgy a szervezet szoktatása a hideghez jó fázósság ellen is, és kevesebbszer leszel náthás.

2011. okt. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Marhaság amit írtok..én a csöpp testemmel(160cm,46kg) mindig megsülnék,pl ma is úgy gyalogoltam az esőbe haza,hogy levettem a kabátomat.Emberfüggő...
2011. okt. 25. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!