Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Bell-féle bénulás? (Többi lent)

Bell-féle bénulás? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Már több mint egy hónapja van bell-féle bénulás az arcom jobb oldalán. Az orvos azt mondta valami vírustól lehet. Eleinte szedtem is gyógyszert szteroidot, magnézium, allergia gyógyszert, és egy gyógyszert még a savasodáshoz. Mostanra már nem szedem csak az allergia gyógyszert, az orvos szerint már csak azt kell szednem. Mikor kialakult nálam ez a betegség rosszabbodott olyan szintre, hogy enni, inni, sőt még beszélni is nehezen bírtam mert nem mozgott az arcom jobb oldala a szám se. Ez mára már javult szerencsére már mosolyogni tudok hogy a fogaim kilátszódnak már, eddig ez sem ment és enni, inni is birok már. Már mozog a jobb felem a homlokráncolás is megy, ami eddig egyáltalán nem ment. A szemem mindig letudtam csukni, csak a pislogással volt bajom, és az még mindig lassabban pislog mint a bal szemem. És nem megy le teljesen ha pislogok. Ilyen állapotba vagyok már másfél hete. Kicsit még látni hogy félre húz az arcom beszéd közben, de már sokkal jobb. Mennyi idő lehetséges még teljesen helyrejövök ha már ennyit javultam? És hogy tudnám a szemem tornáztatni? Vagy ha az arcom tornáztatom úgy a szemem is helyre jöhet? Korom 18. Köszönöm a választ.
2011. okt. 29. 12:09
 1/1 anonim válasza:
Az eredeti kérdésre nem tudok válaszolni biztosan, de egy barátommal ugyanez történt, és egy hónap alatt ő se jött teljesen rendbe. Viszont ha szemed nem csukódik le rendesen arra mindenképpen vigyázni kell nehogy kiszáradjon, mert akár látásodat is elveszítheted.
2011. okt. 31. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!