Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Fáj a hátam, kicsi gerincferdü...

Fáj a hátam, kicsi gerincferdülésem is van, és kötött izomzatom, plusz fájdalmas izomcsomók is vannak, mi tudok tenni ellene, hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés
2011. nov. 6. 09:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Izomcsomóknak egy masszázs jót tehet, ha van a családban valaki aki ért hozzá akár maszekszerűen akkor érdemes beszélned vele hogy masszírozza meg. Gerincferdülés esetére meg ott a gyógytorna, ami hosszú távon segít és jót tesz a gerincednek is, nekem ez be vállt módszer volt annak idején. Valamint lehet kapni patikákban izomlazító kenőcsöket is azok is jót tesznek erre. Nekem sok hát problémám volt a munkám miatt, a párom megmasszírozott illetve be kent ezzel a kenőccsel, és jobb lett sokkal. Valamint ha nagyon puha ágyad van akkor érdemes egy keményebb matracot rátenni. Vagy aludj a földön úgy hogy csak egy vékonyabb szivacs van alattad. Mást nem tudok erre mondani. Ha orvoshoz elmész lehet befog utalni masszázsra, mert egyik ismerősömnek a vállával voltak gondjai és az orvos elküldte őt masszázsra és segített neki az is. Szóval ezen érdemes elgondolkoznod és befektetni rá.
2011. nov. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem egy csontkovácshoz + masszőrhöz érdemes elnézni és ne aludj nagyon puhán.
2011. nov. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Fordulj gyógymasszőrhöz. Kereshetsz privátban is.

Egy gyógymasszőr

2011. nov. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!