Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan lehet kivédeni korunk...

Hogyan lehet kivédeni korunk népbetegését, az érelmeszesedést?

Figyelt kérdés
Megelőzés, és esetleg a már kialakult lerakódás "feloldása", közömbösítése lehetséges-e? Hogyan?

2011. nov. 9. 07:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Az erek állapotának javításával. Azért, mert elsősorban ezek rossz állapota miatt tapadnak le a vér alkotórészei az erek sérült belső falán. Ha ezeket a kis repedéseket el akarjuk tüntetni, akkor sok C-vitamint kell fogyasztanunk, hogy megfelelő mennyiségű kollagént tudjunk előállítani ahhoz, hogy szép rugalmas, sima felületű ereink legyenek, amikben már nem tud megtapadni semmi sem.

Ilyen nagyon egyszerű lenne a dolog, csakhogy manapság még mindig hülyítik a jó népet azzal, hogy a sok C-vitamin vesekövet okoz, és szegény emberek nem mernek eleget fogyasztani ebből a létfontosságú tápanyagból.

Olvasd el dr Lenkei Gábor: Cenzúrázott egészség c. könyvét, és meglátod erre a kérdésedre is választ kapsz.

2011. nov. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ELőző válaszolónak: Hát a C-vitaminnal az a baj, hogy így külön szedve nem éppen ugyanaz a hatása, mintha természetes úton juttatnánk be a szervezetbe:

A szintetikus vitamin csak aszkorbinsavat tartalmaz, vagy aszkorbátot, ami az aszkorbinsav kevésbé savas formája. A természetes C-vitaminban azonban nem csak aszkorbinsav van, hanem rutin, bioflavonoidok (P-vitamin), K-faktor, J-faktor, P-faktor, tyrosináz és aszkorbinogen.

Ha csak a szintetikus C-vitamin tablettát alkotó aszkorbinsavat vesszük magunkhoz, szervezetünknek máshonnan (mondjuk a testszövetekből) kell elvennie a teljes C-vitamin komplexum többi alkotórészét. Ha ehhez nem áll elegendő tartalék rendelkezésre, az aszkorbinsav önmagában nem biztosítja azokat az előnyöket, melyekre a teljes C-vitamin képes. Némi keringés után a fel nem használt aszkorbinsav a vizelettel kiürül.

2011. nov. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Sport, magas vérnyomás kezelése, napi 1-2 dl vörösbor fogyasztása, dohányzás kerülése, nagyjából ezek azok a dolgok, amik segítik megelőzni az érelmeszesedést.
2011. nov. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Sajnos ha genetikailag hajlamos vagy rá, akkor meg nem sokat tudsz tenni ellene. De sport, "egészséges életmód" stb. blabla.. Egyszer úgyis mind meghalunk..
2011. nov. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
41%
Én is csak a Dr Lenkei Gábor könyvét javaslom. És sok c vitamint ne hallgass azokra akik a c vitamin káros hatásaival riogatnak Szent Györgyi Albert is azt mondta hogy a c vitamin annyira létfontosságú hogy kilós kiszerelésben kellene a boltok polcán árulni mint a lisztet. Ja és már lehet olyan c vitamint is kapni ami nem csak aszkorbin savat tartalmaz.
2011. nov. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy miért jöttök folyton a C vitaminnal, ami egy szimpla antioxidáns.... Persze egészséges meg minden, de nem csodaszer, csökkenti a rák kockázatát, de ennyi pont.
2011. nov. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem csoda hogy ennyire tájékozatlanok az emberek a vitaminok terén. Kb. 100 éve mossa az agyunkat a gyógyszeripar. Nem nagyon akarják engedni hogy a valódi információ eljusson hozzánk, ezért mindent elkövet hogy lejárassa a vitaminokat. Olyan, hogy "szintetikus" vitamin, olyan nem létezik. A vitamin az vitamin. A vitamint az emberi szervezet eszközként használja a mindennapos gyógyító folyamatok során, hiszen mindannyiunk testébe be van építve egy öngyógyító mechanizmus. Nagyon egyszerűen működünk. Ha ellátjuk a szervezetünket tápanyagokkal, (akár élelmiszereken keresztül, akár vitamin tabletták formájában,) akkor tud vele mit kezdeni a szervezet.

Csak az a fontos, hogy hozzáértő szakember összeállítását szedjük, mert fontosak az arányok, és a mennyiségek is. Nem vezet eredményre, ha önmagában próbálkozunk valamelyik ásvánnyal vagy vitaminnal, mert ezek az anyagok rendszerben fejtik ki a hatást. Egyedül a C, és az E-vitamin az a két vitamin, amelyeket önmagában szedve is, igenis csodaszámba menő javulásokat tudnak produkálni.

Állítom én ezt mostanra már 8 éves munkatapasztalat után.

2011. nov. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
szintetikus pl a motorolaj de nem a vitamin :D
2011. nov. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
Azzal, hogy kezeled a magasvérnyomásod, a diabetesed, a magas koleszterinszinted (ha van) és nem dohányzol.
2011. dec. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Lenkei, Szendi Gábor párti vagyok.


De sokkal komolyabb hangsúlyt kéne fektetni a szerves formákra.


K2 nélkül hiába a sok és amúgy szükséges D vitamin mert jóval kisebb arányban szívódik fel a kalcium.

Érfal tisztító hatása is jelentős.


https://www.youtube.com/watch?v=Vp1faC5guXI


Természetesen a C vitamin hiány okozta enyhébb fázisú skorbut is felelős az érelmeszesedésért..


A C vitamin kísérőanyagaival így néz ki biokémiailag: , Bioflavonoidok pl. rutin (P-vitamin), K-faktor, J-faktor, P-faktor, tyrosináz és aszkorbinogen.


500mg C mellé javasolnak 100mg bioflavonoidot.


Ami a hasznosulás vica verza témakörét illeti szerintem aki nem sajnálja C vitaminra az ne sajnálja P-vitaminra sem a pénzt, biztos ami biztos alapon.


Lenkei Dr. megtette az első lépést ezzel kapcsolatban, a prémium lágy zselatinos életerő multivitaminjaival.

ezekben már van némi bioflavonoid.


Termékei között vannak Bioflavonoidos C vitaminok is.


De más források is vannak. Én nem reklámozok de én ezeket eszem.


[link]


[link]


[link]


Vannak olyan konstrukciók amikben több van de szerintem Dr Lenkeinek van igaza szerintem is, hogy a C vitamin elsősorban mennyiségi kérdés, másodsorban minőségi.



Szendi Gábor pedig rávilágít a táplálkozás szürreális szénhidrátfüggő, hizlaló, depresszió, fáradtság és rákkeltő vonatkozására.

2018. máj. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!