Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Vastagbél tükrözésre kell...

Vastagbél tükrözésre kell mennem, mert állandóan fura érzés van a hasamban (jobb oldalon), de pont akkor fogok menstruálni... Így is megcsinálják?

Figyelt kérdés
Tavaly augusztusban voltam a sebészeten vakbélgyanúval, aztán nem műtöttek meg. Most kb. 1 hete enyhe, nyákos hasmenésem van, lázam nincs. Ritkán hányinger. Voltam hasi UH-n és vérvételen. A vakbélnél nem láttak gyulladást, a vérképemben sincs olyan nagy eltérés. A fehérvérsejt is teljesen normális. De még így sem zárták ki vakbelet. A másik gyanú a Crohn-betegség, mert a bélkacsok meg vannak duzzadva, de folyadék nincs. Lehet ez még vakbél? Menstruáció alatt is megcsinálják a tükrözést? NAGYON FÉLEK!
2008. márc. 21. 12:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én crohn- beteg vagyok, és tapasztalatból tudom, hogy akkor is megcsinálják a vastagbéltükrözést, ha éppen menstruálsz. Amikor nekem egyszer olyankor csinálták, megkérdeztem előtte, hogy mi lesz akkor, ha pont megjön, azt mondták, hogy használjak tampont és ennyi. Azért őszintén szólva olyankor fájdalmasabb, pláne, ha első 2 napja van a mensidnek. De ne félj, lehet, hogy kapsz még vmi kábítást vagy altatást is- állítólag "jobb" helyeken így csinálják. Tarts ki :)
2008. márc. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az előzőt is én írtam, csak lefelejtettem, hogy (bár nekem még nem volt vakbelem) én úgy tudom, hogy ha vakbélgyulladásod van, azért az elég hamar (az első tünetek megjelenésétől számítva max pár nap múlva) olyan stádiumba kerül, amit műteni kell.
2008. márc. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltál!

Megkérdezhetem, hogy milyen tüneteid voltak ennél a betegségnél?

2008. márc. 22. 10:50
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
10 éves koromban nyár közepén kerültem kórházba vakbélgyanúval. hazaküldtek, hogy a vakbelemnek semmi baja. Rá olyan 3 hónapra nagyon rosszul lettem, este kórház, reggel műtő. Szóval szerintem nekem már a nyári tüneteket is a vakbelem okozta és 3 hónapig gondolkodott mire rendesen belobbant :)
2008. márc. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
2008. márc. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Inkább küldj egy privit és abban leírom, mi volt!

Első és második hozzászóló

2008. márc. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

Barátnőm chron beteg.

A tünetei ezek:állandó hasmenés,fogyás,gyengeség,hasi görcsök.

Szedi a gyógyszert rá,de nem múlik el neki.:(

2009. júl. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
91%
nekem a vastagbél tükrözést akkor csinálták amikor megvolt felraktam egy tampont és ennyi. De engem elbódítottak
2010. márc. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én és a testvérem is crohn betegek vagyunk. Nálam is azt gondolták először, hogy vakbél, azonban az a gyanú is felmerült, hogy crohn, mivel elég magas volt a fhv számom. A testvérem miatt vetődött fel a gyanú, hogy valószínű én is ebben szenvedek. És a vizsgálatok is ezt mutatták. Szerencsére engem nem kellett műteni.
2010. ápr. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Hogy a kérdésedre válaszoljak, a tükrözést, ha jól tudom menzes első 2 napján nem végzik el. Vakbél nem valószínű. Nem kell félni, igaz kellemetlen érzés, de ennél van rosszabb is. Csak túl kell esni rajta és akkor már az orvosok jobban tudnak segíteni, minthogy csak találgatnak mi lehet a bajod.
2010. ápr. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!