Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lázas vagyok, de nincs itthon...

Lázas vagyok, de nincs itthon lázcsillapító. Ha vizes zsepit tekerek a két csuklóm köré az leviszi? (39fok)

Figyelt kérdés
2011. dec. 6. 00:17
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

vizes törülközőt - lehet az egész törzsre is- rá egy száraz

vagy hűtőfürdőt: langyos vízbe - bele, és engeded fokozatosan a hideget, egész lehűl, úgy jó, ha vacogsz- pár percig. Utána megtörölközni: ez leviszi, és a legegészségesebb - mert a 39°-elpuszítja a vírusokat, ha lázcsill.lenyomod, akkor viszont nem.

Jobbulást!

2011. dec. 6. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. dec. 6. 00:31
 3/7 anonim ***** válasza:
A hűtőfürdőt javaslom én is!
2011. dec. 6. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 gomzoli ***** válasza:
Jó módszer a hűtőfürdő, de ha nem lenne rá lehetőség, akkor a hideg vizes borogatás, de ne a csuklón, hanem a comb belső felén, a lágyék alatt, itt fut a vastag verőér a legközelebb a felszínhez. Vagy vegyél ki valamit a fagyasztóból, tekerd be egy pólóba, és azt helyezd rá.
2011. dec. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A borogatás, nem a comb köré megy, sem a csuklóra, nem az erek határozzák meg a hómérsékletet.

Nem emlékeztek anyukátok hogy csinálta?

Kíméletlen, de hatásos, a teljes test lepedőbe csavarása.(kórházban dolgozom)

Valóban jól írta valaki a hűtőfürdő is nagyon hatásos.

2011. dec. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 gomzoli ***** válasza:
Valóban nem az erek, hanem a bennük keringő vér hűtése a cél... A hidegvizes lepedőbe burkolás is hatásos, de ahogy írtad, kíméletlen. Olyannyira, hogy kórházi dolgozó (már ha nem takarító) létedre tudhatnád, hogy a használatát rég nem javasolják intézményi körülmények között. Otthon anyuka vállalja a felelősséget, de a kórházban egy ápoló nem, ha a páciens sokkot kap, és görcsök közt elhalálozik... A strandokon minden nyáron történnek hasonló lefolyású dolgok... A hűtőfürdő sem hideg vízbe való fejesugrást jelent. Testmeleg vízbe fekszik az illető, és közbe-közbe hideg víz fokozatos hozzáadásával hűtendő a víz, vele együtt a túlfűtött személy. Szakközépiskola, első osztály, ápolástan. Üdv, szintén EÜ dolgozó.
2011. dec. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem nem vagyok takarítónő, csak 30 éve dolgozom kórházban.
2011. dec. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!