Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nem bírom lenyelni a gyógyszer...

Nem bírom lenyelni a gyógyszert, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem bírom lenyelni a gyógyszereket és ezzel kapcsolatban kérnék tippeket,mit csináljak?Szerencsére nem vagyok egy beteges típus,de amikor mégis megbetegszem, nem bírom lenyelni a gyógyszert.Van még valaki aki hasonló problémával küzd?Remélem nem én vagyok egyedül aki ezzel szenved.

14/L


2011. dec. 10. 13:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Jó sok folyadékkal küldd le, sikerülni fog. Ha nagyobb tabletta, törd kisebb darabokra.
2011. dec. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Össze kéne törnöd nagyon apró darabokra, már ha nem kapszuláról van szó.

Ezt aztán beleszórod vízbe és lehajtod.

2011. dec. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is így voltam, aztán valahol olvastam, hogy üvegből kell inni a vizet, mert akkor a szád automatikusan segít neked, és úgy kell lenyelni :) Nekem bevált, azóta simán is le tudom nyelni.
2011. dec. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha a gyógyszeren van felezővonal, akkor el lehet felezni, negyedelni, úgy már biztosan le fog menni. Ha az a vonal nincs rajta ne próbálkozz vele, pl: a retard hatású készítmények pont a gyógyszer bevonatától kapják ezt a tulajdonságukat, ha elfeleznéd elvesztené a nyújtott felszívódási képességét.
2011. dec. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

én sem tudom lenyelni a gyógyszereket, még a nagyon kicsit is alig (de ez nálam pszichés)

Én mindig összezúzom porrá, ha olyan. Kapszulát pedig szerencsére még nem kellett szednem...

2011. dec. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Csomagold be egy falat kenyérbe. :)

Nem vicc, apum is nehezen nyeli le a gyógyszereket és ő mindig így csinálja.

2011. dec. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Én sem bírom sehogysem! Mindig utálom mikor az a pillanat jön, hogy nyeld le a gyógyszert. A szüleim azt mondják rágjam el, már ha ellehet. Mindig elrágom.
2012. máj. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Uhh, még azt sem tudom, mármint elrágni. Folyékonyat veszek be ha nagyon muszáj.
2012. máj. 8. 14:35
 9/9 anonim ***** válasza:

én mindenféle gyógyszert összetörök.

evőkanálba bele -> teáskanállal összetöröm -> teleöntöm mézzel az evőkanalat és elkeverem benne.

olyan mintha csak simán 1 kanál mézet ennél csak sűrűbbet.

Ezzel csak az a gond, hogy bárhol nem vehetek be így gyógyszert, elég hülyén nézne ki ha mindenhová kanalakkal és mézzel mennék.. :)

2013. júl. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!