Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Reggel arra keltem, hogy...

Reggel arra keltem, hogy szinte nem vagyok magamnál, mitől lehetett?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Reggel arra riadtam fel, hogy borzasztóan szédülök, alig láttam valamit, nem tudtam megszólalni és mozdulni is csak alig. Mitől lehetett ez? Nagyon megijedtem, kissé még most is szédülök.


2011. dec. 15. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Fájt is valamid?
2011. dec. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A fejem zsibbadt, de nem fájt semmim.
2011. dec. 15. 11:49
 3/6 anonim ***** válasza:

Van gyanú stroke-ra?

Mármint ha van magas vérnyomásod, dohányzol, idősebb vagy, magas a koleszterin szinted, van valamilyen érbetegséged, ez lehetett akár TIA is.

A TIA, átmeneti keringési zavar, rövid ideig tartó tünetekkel(pár perctől-30 percig tartó tünetek.)

- a TIA hónapokkal, hetekkel a stroke előtt jelentkezik

-tünetek: parézis, plégia, szenzoros zavar, látótérkiesés


Persze amikből leírtál durva lenne ilyen következtetéseket levonni.

2011. dec. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm szépen a válaszod. 20 éves vagyok, 2 éve dohányzom. A vérnyomásom általában alacsony 90 körüli. Egyszer volt 150-es, akkor elindult az orrom vére, de ez nem jellemző. Hát nem tudom...

2011. dec. 15. 12:44
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem legbiztonságosabb ha kivizsgáltatod magad. Mert pl ha dohányzol és mivel nő vagy lehet hogy szedsz fogamzásgátlót, így már 2 rizikófakror is teljesül nálad. Jobb elmenni vizsgálatra mintha pár hónap múlva stroke-t kapnál...
2011. dec. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nemtom hol olvastam, hogy nő vagy, most látom, lehet hogy nem is nő vagy:))
2011. dec. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!