Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez csak nekem tűnik így, vagy...

Ez csak nekem tűnik így, vagy valóban így van?

Figyelt kérdés

Az anyám egy alkoholista, bor nélkül nem bír meglenni. Minden nap lecsúszik neki 1 üveg ócskább fajta; vannak jobb napjai, akkor csak fél üveggel fogyaszt. Ha már jelentősen megcsappant az üveg tartalma, odamegy apámhoz valami légből kapott indokkal, amiért le kéne menni a boltba (pl. elfogyott a sajt). Közben mindenki tudja és látja, hogy a bor miatt akar lemenni, remeg, kissé zihál és a viselkedése is megváltozik: az egyenes beszéd után jön az önsajnáltató viselkedés. Ha az nem sikerül, akkor próbálkozik az "erős jellem"mel, parancsolgat. Ha az sem sikerül, akkor valahonnan elcsórja a pénzt és megszerzi amit akar.


De mindezt úgy teszi, mintha a sajt, vagy valami más jelentéktelen dolog lenne a lényeg, a bort pedig csak egy másodlagos, nem fontos dologként állítja be. Ha pedig megkapja az alkoholt, rögtön megnyugszik a lelke, abbahagyja a remegést és "le se sz*rom" stílusban csinálja tovább a dolgokat. Hihetetlenül magabiztos lesz és az önbizalma is jelentősen megnő. Ha elfogy, kezdődik elölről az egész ciklus.


Lehet, hogy csak én vagyok ennyire érzékeny és látok át az embereken, de az is lehet, hogy csak bekattantam. És a legrosszabb az egészben az, hogy az apám is belemegy az anyám játékába és megveszi neki a piát. Valakinél hasonló fordult már elő? Ez normális viselkedés alkeszoknál?


2011. dec. 18. 19:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Igen, ezt jól látod és sajnos, innen már nincs visszaút.

Ha valami dolog folytán sikerül is megtartóztatni magát az italtól, ez nagyon nagy áldozatot fog tőle követelni és már egy "fuvallat"-tól is visszaesik.

2011. dec. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!