Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A sok idegeskedéstől miért...

A sok idegeskedéstől miért nem lehet hizni? (az étvágy megvan)

Figyelt kérdés
2011. dec. 25. 20:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mert mint pl.: nálam is,az ideg inkább fogyaszt...hiába van meg az étvágyam...de valaki ilyenkor zabál...és hízik tőle...
2011. dec. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én pusztán 10 kilót fogytam az itthoni idegeskedés miatt, és egy gramm nem jön rám.


Egy hetet voltunk nyaralni, távol itthonról, és híztam 2 kilót.

Hazajöttünk, két hét alatt lement. :(

2011. dec. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én se tudok enni, ha ideges vagyok
2011. dec. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az ideg rengeteg energiát felemészt.
2011. dec. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy olyankor több gyomorsavat termelsz.

Ha meg ideges vagy és nem eszel, akkor gyomorfekélyt is kapsz.

2011. dec. 26. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha sokat idegeskedek, akkor én még enni sem tudok, nemhogy hízni.
2011. dec. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
sajnos kórházba kerültem a sok gyomorsavam miatt amit már kezelek, de mi köze van a gyomorsavnak a nem hizáshoz?:S
2011. dec. 26. 10:32
 8/13 anonim ***** válasza:
Gondolom ha sok a gyomorsavad, gyorsabban megemészted a kaját, felgyorsul az anyagcseréd és nincs idejük a vastagbélből beépülni a tápanyagoknak a szervezetedbe, hanem gyorsan kiszarod. De mivel nem vagyok orvos, nem biztos hogy így van, ezt csak a női logikám mondta :)
2011. dec. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Előfordulhat, mindenesetre felhagyok az idegességtől :) Hátha hatást érek el vele :D
2011. dec. 26. 20:26
 10/13 anonim válasza:

ööö nekünk úgy mondta anno a faktos tanár hogy a testünknek kétféle 'üzemmódja' van,

az egyik az ún. szimpatikus, ami veszélyhelyzet, stressz esetén lép fel és adrenalint, noradrenalint termelünk amitől a szervezet elvonja a felesleges helyekről (pl emésztési szervrendszer) a vért ezáltal kisebb fokozaton működik a gyomor.

másik fajta üzemmód a 'paraszimpatikus' ami nyugalmi helyzetben pl alvás, tévézés lép fel, az izmokból v egyéb mozgási szervrendszerben részt vevő testrészből elvonja a vért és az emésztést gyorsítja.

A noradrenalinról még annyit hogy összehúzza az ereket ezáltal nagyobb vérnyomás alakul ki.

A gyomorra még egy hatást kifejt a stressz még pedig van egy anyag amivel a gyomor bevonja magát ezt mucin-nak nevezzük ez felelős azért hogy magunkat ne emésszük meg (szal ellenáll a sósavas közegnek aminek 2-es pH-ja van kb. mert így tud működni a pepszin nevű enzim ami fehérjéket bont) de ha stresszelsz ez a mucin se termelődik úgy ahogy kéne ezért gyomorfekély alakulhat ki.


Dióhéjban tehát az állandó stressz lassítja és gátolja az emésztő folyamatokat. Ha nem állandó akkor hasznos is hiszen a túlélésért felelős; ha félsz, ha bajban vagy az az első hogy az izmoknak adjuk az összes energiát és eltudjunk futni, az a 10 perc nem számít az emésztésnek majd folytatja később :D A tartós stressz ártalmas csak.

2012. jan. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!