Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Parkinson szindróma kezelése?

Parkinson szindróma kezelése?

Figyelt kérdés

A kérésem a következő lenne: akinek van valami javaslata, hogy lehetne segíteni rajta, bármiféle kezeléssel, bármi ötlet ami lassítaná a leépülést, vagy bármi ami javúlást okozna! Vagy hallott erröl valamit stb!

És lenne olyan kedves és megosztaná velem!


------


A fateromnak parkinzon szindromája van!

Ez egy gyógyíthatatlan betegség! Az agy idegközponti részeit támadja (ha

jól irom) és folyamatos testi, és idönként szellemi leépüléssel jár!

A tünetei végtag remegés, egynsúly vesztés, stb!

Nagyon sokan viszonylag hamar tolokocsiban kötnek ki!

Hála istennek ő még itt nem tart, és szellemileg is épp, de folyamatosan

"ápolni" kell a napi teendőiben! És mivel ez a betegség legföbb tünetei az

egyensúlyra hat igy sokat el esik! Az utcára már nem is jár ki csak ha

nagyon jó pillanatba van akkor is csak kisérővel kis ideig!


Ennyi a bevezetés! De aki akar utánna nézhet a betegségnek!

Sajnos nem gyógyítható csak gyógyszerekkel a tüneteken lehet javítani!


A kérésem a következő lenne: akinek van valami javaslata, hogy lehetne segíteni rajta, bármiféle kezeléssel, bármi ötlet ami lassítaná a leépülést, vagy bármi ami javúlást okozna! Vagy hallott erröl valamit stb!

És lenne olyan kedves és megosztaná velem!


Sajnos az orvos tudomány nem tud erre semmit!

Sajnálatra nincs szükségem, de építő jellegű javaslatokra annál inkább :)

ugye megértitek!



Nagyon köszönöm!!


2009. máj. 21. 18:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen betegem.Sajnos,nem sokat lehet tenni.alamit javított a helyzetén,hogy félévente kapott a kórházban egy infúzió kúrát.A legnagyobb baj az lett vele,hogy a nyelőcsöve nem záródott rendesen,ezért sűrűn félrenyelt,és amiatt is halt meg,megfulladt.

Az Aloe verásoktól kaptam egy készítményt,ami az immunrendszerét erősítette,ez némileg segített, a nevére nem emlékszem.

Sajnállak,és sok türelmet,kitartást Nektek.

2009. máj. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
vannak gyógyszerek, amik eredményesen késleltetik a betegség előrehaladását, elmúlasztja a remegést. persze ez nem gyógyítja meg, de lassítja a lefolyást és könnyebben viselhetővé teszi a beteg számára is. más, alternatív kezeléséről még nem hallottam. főleg mivel idegrendszeri károsodást okoz nemigen léteznek a gyógyszert leszámítva kezelési módok.
2009. máj. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azt hallottam, hogy az Alexander-technika tanulása lassítja a leépülését a Parkinson-osoknak, a koordinálatlan mozgást, és az egyensúlyvesztés zavarait is ritkíhatja.
2009. máj. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!