Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ma rengeteget pisiltem úgy,...

Ma rengeteget pisiltem úgy, hogy szinte alig iszom valamit, minimálisat. Magas vérnyomással küzdöm, lehet köze hozzá?

Figyelt kérdés
Szinte két óránként mennem kell wc-re, régen pedig napi háromszor ha voltam. Magas vérnyomásom van, ami még nincs teljesen beállítva, nem igazán hatnak a gyógyszerek. A folyadékot nem kívánom, minimális amit iszok, sosem ittam eleget. Egy nap 3-4 decivel bőven elvagyok. Most viszont megriaszt ez a sok pisi dolog. Mitől lehet? Frontint, és Vasalgint is szedek lassan két hete. Most jönne ki talán valami mellékhatás?
2012. jan. 4. 16:59
 1/8 A kérdező kommentje:

nem tudok sajnos privit küldeni de köszi a választ.

30 éves nő vagyok, nem vagyok túlsúlyos. hónapok óta tartós fejfájás derítette ki a magas vérnyomást. azóta is kezelnek, de sikertelenül, nem hatnak a gyógyszerek. ma pedig szokatlanul sokat pisilek, úgy hogy alig iszok pár kortyot.

2012. jan. 4. 17:25
 2/8 A kérdező kommentje:
ja, és stresszes??? dehogynem, egész nap, a nap 24 órájában azon jár az eszem, hogy miért nem jó a gyógyszer, stb stb...
2012. jan. 4. 17:26
 3/8 anonim ***** válasza:
Vasalgin?? Az már törzskönyvből törölt gyógyszer. De egyik sem magas vérnyomásra való és nem is vízhajtó hatású.
2012. jan. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
emellett szedek vérnyomáscsökkentőt is, csak nem írtam ide le! igen, már nem kapható, de az egyik gyógyszertárban raktárról még tudtak adni egy dobozzal. az más kérdés, hogy nem használ.
2012. jan. 4. 20:04
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi a vérnyomáscsökkentő neve? Van amelyik vízhajtót is tartalmaz.
2012. jan. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
talliton, ez nem tartalmaz
2012. jan. 4. 20:12
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha magas a vérnyomásod és beállították a gyógyszert, annak "örülj" ha kipisiled a visszatartott folyadékot. Manapság szinte minden vérnyomáscsökkentőnek van vízhajtó hatása is - majdnem biztos vagyok abban, hogy amiatt van ez (a Vasalgin különösen okozhat ilyet)!
2012. jan. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! a legnagyobb bajom mindössze az, hogy nem használ a Talliton. Holott már a második gyógyszert próbáljuk a dokival. Pedig napi egy negyed és estére egy egész szemet veszek be. mégsincs semmi hatása, a fejem majd szét robban érzem, hogy fent van a vérnyomásom.
2012. jan. 4. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!