Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen a váltott műszakú...

Milyen a váltott műszakú állás? Elvállaljam?

Figyelt kérdés

Adódna egy irodai állás 3 műszakban, heti váltással. Dolgozik így valaki? Milyen átállni hetente? Mire kell figyelni?


Kb. hány százalékos fizetésemelés jár ezért (hivatalosan) és érzésetek szerint hány százalék lenne az igazságos kompenzáció?



2012. jan. 18. 23:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Mivel egészség rovatba tetted fel a kérdést: csináltam ilyet és hosszútávon nem egészséges.


Hivatalosan műszak pótlék jár, amit a Fidesz pont most felezett le úgy, hogy csak éjszaka 15% lett a délután 15% éjszaka 30% helyett.

A minimum egy 50% lenne korrekt, de ettől egészségesebb nem lesz, az átállás nem megszokható.

2012. jan. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én csináltam egy fél évig. Meg lehet szokni, de nem úgy hogy kellemes, hanem egy konstans bioritmusváltozásban élsz, ami hát... sz@r:) Főleg ha fizikai munkáról van szó(nekem az volt). Ha csak lájti meló akkor sztem könnyen viselhető.
2012. jan. 19. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Megszokható? Mondod ezt fél év alapján? Őt évig csináltam és persze az is megszokható, hogy a rizsföldön dolgozol napi 16 órát, de hosszú nyugdíjas időt nem remélj.
2012. jan. 19. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Négy évig dolgoztam így, de napi váltással, a barátom viszont a három műszakos heti váltásosban dolgozik másfél éve, mindketten szellemi munkát végzünk. Hát szerintem mindkettő katasztrófa - a napi váltás még megszokható, a heti nem. Ingerültebb vagy, fáj a fejed, nem tudsz normálisan pihenni, nem tudod a napi teendőid szép ütemben elintézni, ha családod van, akkor tuti biztos lehetsz benne, hogy kialudni sem fogod tudni magad soha - szerintem katasztrófa. Én épp most keresek fix nyolc órás délelőttös állást, persze kevesebbért, mert folyamatos migrénem volt az össze-vissza alvástól. Persze, "meg lehet szokni", a nagybátyám egy életet dolgozott le így cukrászként, ettől függetlenül ha lehetőséged van, akkor inkább egy fix időbeosztású állást vállalj valamennyivel kevesebb pénzért.
2012. jan. 19. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!