Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Honnan tudhatom meg, hogy...

Honnan tudhatom meg, hogy allergiás vagyok-e a citromfűre?

Figyelt kérdés
Végeztek rajtam ételallergia vizsgálatot, de ez az anyag nem volt benne. Ha megfőzöm teaként, megvárom, míg kihűl és cseppentek a bőrömre, ki kellene pirosodnia, ah allergiás lennék rá? Vagy a belső allergia más?
2012. jan. 30. 17:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Valahol azt olvastam, felhasználás előtt kézzel meg kell morzsolgatni, abból is kiderül az esetleges allergia. Megpróbálom megkeresni, itt a NET-en olvastam.
2012. jan. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2012. jan. 30. 17:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem hallottam még olyat, hogy valaki erre a teára allergiás lenne. Én nagyon allergiás tipus vagyok. Ételekre, gyógyszere is allergiás vagyok. A Citromfűre nem. Nyugodtan igyál egy csészével, és ha nem dagad be a szemed alja, akkor használhatod.
2012. jan. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A második válaszolónak: furcsán hangozhat, de "örömmel" olvastam a hozzászólásod. nekem is pont ilyen tünetem van, ha allergiás vagyok valamilyen ételre, bedagad a szemem alatt, majd lassan, kb. 1 hét alatt múlik el, kis bőrproblémák mellett.

sajnos sokszor már azt sem tudom, mit ehetek! például allergiás vagyok a paradicsomra, paprikára, zellerre, petrezselyemre, dinnyére, sárgarépára, narancsra. keresztallergia, de mégis nagyon sok, alig ehetek valamit.


szóval azt mondod, hogy a citromfű nem allergizálhat? és például a levendula, vagy komló? ezeket szeretném inni hangulatjavítónak.

2012. jan. 30. 19:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Érdekes szokott apró bőrtünet is lenni, ami kidudorodik és nem viszket. Viszont a szemem az szokott viszketni a vegyszerektől. A Valeriana Relaxra én nem vagyok allergiás. Azt tudom javasolni neked, hogy ne összetett készítményt próbálj ki először. Inkább egyenként kellene próbálkoznod. Én úgy szoktam csinálni, hogy mindenből csak egy negyedet veszek be ha nem ismerem. Ha ez nem okoz gondot, akkor felet, és csak ezután az egészet. Az a baj, hogy az allergiától idegrendszeri probléma is előjöhet.
2012. jan. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!