Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A zsíros korpa minden esetben...

A zsíros korpa minden esetben hajritkulással jár?

Figyelt kérdés
Esetleg az egész haj elvesztésével?Hallottam,hogy vannak különböző olajok amik kiirtják azokat a baktériumokat amik kialakítják a zsíros korpát,milyen olajok ezek és milyen samponnal ajánlatos őket higítani?
2012. febr. 1. 22:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen! Nekem is ez a problémám,vastagon lerakódott a fejemre a korpa,és darabokban jött le. Néha kentem babaolajjal.

Sajnos a hajam is erősen hullott,és a fejem tele volt vörös/barnás foltokkal. Minden fésülködéskor rengeteg haj kijött. Sokáig hanyagoltam,és mindenféle sampont kipróbáltam de persze semmi! Aztán már látványos volt hogy ritkul a hajam,pedig sűrű hosszú hajam (volt).

Elkezdtem használni a Nizoral sampont,és csodák csodája a korpa megszűnt,a hajam is kevésbé hullik. Igaz több hétig kellett használni,de megérte! Már bánom hogy hamarabb nem vettem,de sajnáltam rá a pénzt,elég borsos ára van.

2012. febr. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát sajnálom,hogy ennyire elkezdett ritkulni a hajad,én úgy tudom sima sampon nem jó rá mert nem tud hajhagymák belsejéig hatolni,utána olvastam és vannak különböző olajok amik megszüntetik a baktériumot,és ez a fontos,de a citrom vagy a zsálya is ellenszere lehet :) Egyébként mennyi ideig hullott a hajad?Mennyi idő után kezdett el hullani?
2012. febr. 2. 11:42
 3/4 anonim ***** válasza:

A Nizoral gyógysampon,patikában vettem,csak nagyon drága. Én nem halottam ilyen olajokról.

Hát kb 1-1,5éve hullik a hajam,de nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget(sajnos). Fésülködésnél rengeteg kijött. De mivel sűrű hajam van/volt,így nem volt olyan látványos. Most is meg van a hosszú hajam,csak már látszik hogy megritkult,főleg ha össze van gumizva.

2012. febr. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem is ilyen problemam volt es sajnos jelenleg is van,mert nekem is mar odaig fajult a dolog h elmentem a csalad orvosomhoz,aki nekem is a Nizoralt irta fel.Valoban mar a 3.-ik hajmosasnal tunetmentes voltam es minden megoldodott.Csak sajnos Mikor vasaroltam volna az uj tubus Nizoral sampont a patikaban azt mondtak h ezt a fajta sampont mar kivettek forgalombol,azota sem talaltam semmi mas hasznos gyogymodot,meg a csaladorvosom sem,mert ismet visszamentem.Valki aki tudna segiteni,es tudna ajanlani egy ugyanolyan sampotn mint a Nizoral,marmint osszeteteleben es hatoanyagaban ugyanolyat.Nagyon megkoszonnem.
2013. febr. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!